KOMUNIKAT Z DNIA 31.01.2018 R. - OLSA I LIGA

Zwycięstwa Indykpolu i SSPS AZS Olsztyn to największe niespodzianki środowej tury. Po trzy punkty sięgnęli faworyci, lider i nowy wicelider tabeli, czyli zespoły Rower Błażeja i UKS Gala Barczewo. Tak wyglądała kolejka Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – I liga, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W inauguracyjnym meczu kolejki UKS Gala Barczewo pokonała 2:0 zamykający stawkę zespół Netlandu. Obie partie miały podobny przebieg. Gala uzyskiwała kilkupunktową przewagę, którą pewnie utrzymywała do końca setów. Pierwszego wygrała 25:19, a drugiego 25:22. Dzięki temu zwycięstwu Gala awansowała na drugą lokatę w tabeli, dającą awans do Ekstraklasy OLSA. MVP spotkania wybrany został mózg i kreator poczynań zawodników z Barczewa, rozgrywający Daniel Waszkiewicz

W drugim spotkaniu doszło do sporej niespodzianki, którą sprawił Indykpol pokonując 2:1 wyżej notowany MS Projekt. Mecz miał bardzo zacięty przebieg i był najdłuższym spotkaniem sezonu 2017/18. Pierwszego seta po obronieniu dwóch setboli (24:25, 25:26) wykorzystując swoją czwartą szansę Indykpol zwyciężył 29:27. Drugą partię po obronieniu piłki meczowej (25:26) MS Projekt wygrał 28:26.Tie-break układał się po myśli zespołu kierowanego przez Macieja Dobrowolskiego, który prowadził w połowie seta 8:4. I nagle coś się zacięło. Zawodnicy MS Projekt zaczęli popełniać proste błędy, co z zimną krwią wykorzystał Indykpol, zwyciężając 15:12. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został środkowy Indykpolu Rafał Słabuszewski (14 punktów).

Nie do zatrzymania przez rywali wydaje się lider rozgrywek, drużyna Rower Błażeja. W środowej kolejce pewnie 2:0 pokonali zespół Temidy, umacniając się na prowadzeniu w lidze. Pierwsza partia to zdecydowana przewaga lidera (25:14), którego największymi atutami byli bardzo dobrze serwujący Patryk Dobkowski (5 asów w meczu) i skutecznie kończący ataki Karol Burakiewicz. W drugim secie Paweł Polechoński i spółka nie pozwolili sobie na rozprężenie, kontrolując poczynania na parkiecie od początku do końca, wygrywając 25:21. MVP meczu został wybrany zdobywca 11 punktów Karol Burakiewicz.

W spotkaniu zamknięcia wieczoru bardzo dobre zawody rozegrał  SSPS AZS Olsztyn, zdecydowanie pokonując wyżej notowaną drużynę Banach Auto Serwis.  Znakomicie broniący i skutecznie atakujący zawodnicy SSPS AZS nie pozostawili złudzeń przeciwnikom, mając pod kontrolą całe spotkanie. Pierwszy set zakończył się ich zwycięstwem 25:17, a drugi 25:21. Dzięki trzem oczkom zdobytym w tym meczu awansowali na bezpieczną, siódmą lokatę w tabeli. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Piotr Milewski (12 pkt.).

UKS Gala Barczewo    - Netland                       2 : 0

Indykpol                        - MS Projekt                  2 : 1

Rower Błażeja              - Temida                        2 : 0

SSPS AZS Olsztyn         - Banach Auto Serwis  2 : 0