KOMUNIKAT Z DNIA 30.01.2018 R. - OLSA II LIGA

Sajtmak i Abra Kadabra Magic Volley odniosły wartościowe zwycięstwa i ciągle liczą się w grze o awans do I ligi, po pierwszą wygraną w sezonie sięgnęła ekipa Fachury Teknos. Takie historie działy się w reprezentacyjnej Hali Widowiskowo-Sportowej Urania podczas rozgrywek II Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów.

Na boisku nr 1 wygrywali faworyci. W pierwszym spotkaniu IMPLYWEB pokonał w dwóch setach Januszy Siatkówki, a mecz miał charakterystyczny przebieg – w obu partiach długo trwała wyrównana walka, a w końcówkach zwycięzcy stabilizowali grę i „załatwiali” sprawę na własną korzyść (25:18 i 25:21). MVP spotkania został Kacper Piotrowski z IMPLYWEB.

W drugim starciu Sajtmak „zaksięgował” ostatecznie na koncie komplet punktów, ale trzeba przyznać że młoda ekipa Słonecznego Patrolu mocno się postawiła faworytowi. W pierwszej partii trwała zacięta walka do stanu 20:20, ostatecznie Sajtmak wygrał 25:22, w drugim faworyci na tyle mocno uporządkowali grę, że w końcówce mieli pełny komfort wygrywając 25:18. Dużą rolę w sukcesie Sajtmaka odegrał powracający do zespołu po dłuższej przerwie przyjmujący Janusz Dzisko, który został MVP spotkania (zdobył 14 punktów).

W pierwszym spotkaniu na boisku drugim Abra Kadabra Magic Volley pokonała 2:0 Konitec i traci tylko punkt do miejsca na podium. W pierwszym secie Abra Kadabra wypracowała kilkupunktową przewagę, którą dowiozła do końca, wygrywając 25:21. W drugiej partii już tak łatwo nie było. To Konitec przez długi okres był na prowadzeniu (21:18) i był bliski doprowadzenia do tie-breaka. Końcówka należała jednak do Abra Kadabry, która dopięła swego zwyciężając 25:23. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Mateusz Pietrzak (15 punktów).

W drugim meczu na tym boisku, z pierwszej wiktorii w rozgrywkach mogli cieszyć się zawodnicy Fachury Teknos, którzy po emocjonującym spotkaniu pokonali 2:1 Optykę Gaweł. Pierwszy set padł łupem Optyki Gaweł 25:23. W drugim Fachura zrewanżowała się wygrywając 25:22. W tie-breaku oba zespoły miały swoje szanse. Przy zmianie stron na prowadzeniu była Fachura (8:5). Chwilę później role odwróciły się i bliżej zwycięstwa była Optyka (10:8, 13:10). Ambitnie walczący zawodnicy Fachury Teknos doprowadzili do wyrównania (13:13), obronili dwie piłki meczowe (13:14, 14:15) by w końcu móc podnieść ręce w geście triumfu, zwyciężając 17:15. MVP meczu został Konrad Tromszczyński (13 punktów).

IMPLYWEB       – Janusze Siatkówki   2:0

Sajtmak             – Słoneczny Patrol   2:0

Abra Kadabra   – Konitec                   2:0

Fachura Teknos – Optyka Gaweł       2:1