KOMUNIKAT Z DNIA 24.01.2018 R. - OLSA I LIGA

Rower Błażeja, MS Projekt i Indykpol to zwycięzcy meczów po tie-breakowych rozgrywkach. Jedynym zespołem, który zainkasował komplet punktów to Banach Auto Serwis. Tak wyglądała emocjonująca kolejka Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – I liga, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W inauguracyjnym meczu kolejki Indykpol, po trzysetowej rywalizacji okazał się lepszy od SSPS AZS Olsztyn. Pierwszego, najbardziej emocjonującego seta Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS wygrało 25:23. Druga partia przebiegała pod zdecydowane dyktando Indykpolu, który zwyciężył 25:12. W decydującej rozgrywce trwała zacięta walka o każdy punkt, a większym opanowaniem wykazał się Indykpol, wygrywając 15:13. MVP spotkania wybrany został Jarosław Łunio (12 pkt.).

Lider tabeli drużyna Rower Błażeja kontynuuje passę zwycięstw, tym razem pokonując 2:1 zespół Warmigu. Do połowy pierwszego seta trwała walka „punkt za punkt” (16:16), ale w końcówce skutecznie zagrał lider tabeli, triumfując 25:21. Druga partia to bardzo dobra gra Warmigu i ich pewne zwycięstwo 25:20. Tie-break od początku przebiegał pod dyktando Roweru Błażeja (prowadzenie 6:2, 11:5) i zakończył się ich zwycięstwem 15:11. Poczynaniami zespołu dobrze kierował rozgrywający Jędrzej Arian, i właśnie jemu przypadł tytuł najlepszego zawodnika spotkania.

Hitem kolejki było spotkanie zespołów zajmujących drugą i trzecią lokatę w tabeli UKS Gali Barczewo i MS Projekt. Dużo emocji i jeszcze więcej dobrej siatkówki to pokrótce streszczenie tego meczu. Przez długi czas wszystko układało się po myśli MS Projekt, którzy wygrali pierwszego seta (25:20), a w drugim prowadzili (16:12 i 22:19). Gala jednak nie odpuszczała i po świetnych obronach i skutecznych atakach wygrała drugą partię 25:23. W tie-breaku doświadczenie zawodników MS Projekt wzięło górę, wygrali 15:8 i całe spotkanie 2:1. MVP meczu został zdobywca 17 punktów Rafał Dajlidko.

W spotkaniu zamknięcia wieczoru Banach Auto Serwis wykorzystał straty punktowe bezpośrednich rywali z czołówki, zwyciężając 2:0 zespół Temidy. Pierwszy set to wyśmienita gra Bartosza Łukasiaka i wysokie zwycięstwo jego drużyny 25:15. Druga partia to zdecydowanie lepsza postawa Temidy, co przełożyło się na ich prowadzenie 15:12. Wszystko zmieniło się, gdy w polu zagrywki stanął Paweł Słodziński. Kąśliwe zagrywki przyniosły serię punktów dla drużyny Banach Auto Serwis (19:15), a w konsekwencji wygranie tego seta 25:21. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Bartosz Łukasiak (17 pkt.).

Indykpol                    - SSPS AZS Olsztyn      2 : 1

Rower Błażeja         - Warmig                        2 : 1

MS Projekt                - UKS Gala Barczewo   2 : 1

Banach Auto Serwis- Temida                        2 : 0