KOMUNIKAT Z DNIA 23.01.2018 R. - OLSA II LIGA

Sława Kieźliny po kolejnym triumfie umocniła się na prowadzeniu, zwycięstwa odniosły Sajtmak, Słoneczny Patrol i Abra Kadabra Magic Volley. Za nami kolejna seria spotkań II Ligi Siatkówki Amatorów w reprezentacyjnej Hali Widowiskowo-Sportowej Urania.

Najważniejszym wydarzeniem kolejki było spotkanie lidera tabeli Sławy Kieźliny z trzecią drużyną rozgrywek IMPLYWEB. Sława zwyciężyła przeciwników 2:0, odnosząc 11 z rzędu zwycięstwo. Lider w pierwszym secie trzymał rywali na kilkupunktowy dystans, wygrywając ostatecznie 25:20. W drugiej partii na parkiecie trwała zacięta walka, a nawet kilkupunktowe prowadzenie nie gwarantowało końcowego sukcesu (prowadzenie IMPLYWEB 15:10, by po kilku minutach przegrywać 17:18). W kolejnych fragmentach seta Sława odskoczyła na 24:19, ale ambitnie grający przeciwnicy zdołali zmniejszyć straty (23:24) i doprowadzić do emocjonującej końcówki. Ostatnie słowo należało jednak do najlepszego zawodnika zespołu z Kieźlin Michała Aleksiejuka, który mocnym atakiem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, a sobie tytuł MVP spotkania.

W drugim spotkaniu na tym boisku, po trzysetowej rywalizacji Słoneczny Patrol okazał się lepszy od Januszy Siatkówki. Pierwszy set, w którym Janusze gładko zwyciężyli 25:15 nie zwiastował takiego zakończenia. W drugiej partii młodzież Słonecznego Patrolu zdecydowanie poprawiła swoją grę, rewanżując się przeciwnikom zwycięstwem 25:19. Tie-break to walka „punkt za punkt”, a więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Słonecznego Patrolu i mogli cieszyć się z wygranej 15:13. Duży wkład w zwycięstwo drużyny wnieśli Michał Tworkowski i Konrad Pszczółkowski, zdobywając po 18 punktów. I właśnie temu pierwszemu, został przyznany tytuł najlepszego gracza meczu.

W pierwszym spotkaniu na boisku nr. 1 Abra Kadabra Magic Volley pokonała 2:0 zespół Fachura Teknos. Początek pierwszego seta bardzo dobry w wykonaniu Fachury Teknos, która objęła prowadzenie 8:3. W miarę upływających minut wydarzenia na parkiecie opanowała Abra Kadabra, zwyciężając 25:20. W drugiej partii czwarta drużyna tabeli poszła za ciosem, od początku nadając ton wydarzeniom, pewnie wygrywając 25:14. MVP meczu został skuteczny w ataku Mateusz Pietrzak (13 pkt.).

W kolejnym spotkaniu na tym boisku wicelider rozgrywek drużyna Sajtmak potrzebowała trzech setów by rozprawić się  zespołem Konitec. W pierwszej partii bardzo dobra gra Konitecu przełożyła się na ich pewne zwycięstwo 25:19. W drugim i trzecim secie Sajtmak opanował sytuację wygrywając 25:17 i 15:11 i całe spotkanie 2:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Damian Kruk (13 pkt.).

Abra Kadabra   – Fachura Teknos        2:0

Sajtmak             – Konitec                       2:1

Słoneczny Patrol– Janusze Siatkówki    2:1

Sława Kieźliny  – IMPLYWEB               2:0