KOMUNIKAT Z DNIA 17.01.2018 R. - OLSA I LIGA

W dniu 17 stycznia 2018 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano kolejną serię spotkań w Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów w sezonie 2017/18 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Z czterech rozegranych spotkań aż trzy kończyły się po tie-breakowej rozgrywce. Mimo pauzy liderem pozostała drużyna Rower Błażeja.

W inauguracyjnym meczu kolejki, Warmig pokonał 2:1 Banach Auto Serwis. Pierwszy set to dominacja Warmigu i ich pewne zwycięstwo 25:18. Do połowy drugiej partii wszystko układało się po ich myśli (prowadzenie 16:11). Później coś zacięło się w dobrze funkcjonującej maszynce co wykorzystał Banach Auto Serwis obejmując prowadzenie 22:17, a po chwili 24:20. Od tego momentu przebudził się Warmig, który doprowadził do wyrównania, obronił kolejne piłki setowe (24:25; 25:26) ulegając dopiero przy siódmym setbolu 26:28. W tie-breaku trwała walka „punkt za punkt”, a w końcówce więcej opanowania wykazali zawodnicy Warmigu zwyciężając 15:10. MVP spotkania został skuteczny w ataku, zdobywca 12 punktów Paweł Kopaczel.

W drugim spotkaniu kolejki, zmierzyły się drużyny z przeciwległych biegunów tabeli. Wicelider rozgrywek MS Projekt dopiero po trzysetowej rywalizacji okazał się lepszy od drużyny Netlandu. Pierwszy set wygrany przez MS Projekt 25:14 nie zwiastował ich jakichkolwiek problemów w zdobyciu trzech oczek. W drugiej partii gra się wyrównała i na tablicy wyników wielokrotnie widniał rezultat remisowy. W końcówce MS Projekt nie wykorzystał dwóch piłek meczowych (24:22), co się zemściło porażką 24:26. W trzecim secie bardziej doświadczony zespół wicelidera, posiadający w swoim składzie tak uznanych zawodników jak Maciej Dobrowolski i Tomasz Kowalczyk wykazał swoją wyższość, zwyciężając 15:12. I właśnie „mózgowi poczynań zespołu”, Maciejowi Dobrowolskiemu przypadł tytuł MVP spotkania.

W trzecim meczu, jedynym zakończonym po dwusetowej rywalizacji, UKS Gala Barczewo odniosła zwycięstwo nad SSPS AZS Olsztyn. Pierwszy set to bardzo dobra gra Gali i wiele błędów SSPS, co przełożyło się na zwycięstwo tych pierwszych 25:10. W drugiej partii AZS postawił dużo cięższe warunki przeciwnikom, prowadząc od początku seta (8:4; 15:12; 20:18). Końcowe fragmenty należały jednak do nowego wicelidera rozgrywek Gali Barczewo, który zwyciężył 25:22. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Adrian Adamczyk (10 pkt.).

W spotkaniu zamknięcia wieczoru, po najbardziej wyrównanym meczu kolejki Indykpol uporał się z drużyną Temidy 2:1. Pierwszy set po zaciętej końcówce padł łupem Indykpolu 25:23. W drugiej partii Temida zrewanżowała się wygrywając 25:21. Trzeci set przyniósł nam najwięcej emocji. Raz prowadziła jedna drużyna, kolejnym razem druga. W końcówce wydawało się, że to Temida wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko (prowadzenie 13:11 i 14:13). Indykpol nie odpuszczał i ostatecznie mógł cieszyć się ze zwycięstwa 16:14. MVP meczu został Marcin Cudakiewicz, zdobywając 12 punktów.

Warmig                     - Banach Auto Serwis                        2 : 1

MS Projekt                - Netland                                             2 : 1

UKS Gala Barczewo  - SSPS AZS Olsztyn                          2 : 0

Indykpol                    - Temida                                             2 : 1