KOMUNIKAT Z DNIA 16.01.2018 R. - OLSA II LIGA

Sława Kieźliny, Sajtmak i IMPLYWEB – te trzy czołowe ekipy II Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej wzbogaciły się o komplet punktów i wciąż liczą się w walce o awans do I ligi OLFA. Za nami kolejna seria spotkań w reprezentacyjnej Hali Widowiskowo-Sportowej Urania.

W pierwszym spotkaniu wieczoru na boisku nr. 1 Fachura Teknos mocno powalczyła z wyżej notowanym Słonecznym Patrolem. W pierwszej partii przegrywała już 15:22, ale po przerwie czasowej przeszła metamorfozę, zaczęła zbierać punkty w ilościach hurtowych i ostatecznie wygrała seta 28:26. W drugiej partii długo prowadziła (ostatnia wysoka przewaga to 14:10), jednak o wiele młodsza ekipa Słonecznego Patrolu dzięki skuteczności Michała Tworkowskiego opanowała sytuację i wygrała 25:22. Tie-break był absolutnie zacięty (w końcówce odnotowano remis 13:13), jednak ostatecznie triumfował Słoneczny Patrol 15:13, a MVP spotkania wybrano Kamila Gadomskiego (16 punktów).

W drugim spotkaniu wicelider tabeli Sajtmak nie miał większych kłopotów z ograniem Januszy Siatkówki. W pierwszym secie trzymał rywali na kilkupunktowy dystans i pewnie wygrał 25:19. W drugiej partii trwała bardziej zacięta walka, jednak mimo dwóch przerw na czas Januszy, którzy w środkowej części seta próbowali odwrócić losy meczu (przy stanie 11:13  12:15) Sajtmak pewnie wygrał 25:13, a gros punktów: atakiem, blokiem i serwisem zdobył Adam Kurian, który został MVP spotkania.

W pierwszym spotkaniu na boisku nr. 2 IMPLYWEB musiał się mocno natrudzić by zdobyć komplet punktów z niżej notowaną Optyką Gaweł. Pierwszy set przebiegał pod dyktando trzeciej drużyny tabeli i zakończył się ich zwycięstwem 25:17. W drugiej partii ambitni zawodnicy Optyki zaskoczyli przeciwników uzyskując kilkupunktową przewagę (12:6). Po przerwie na czas IMPLYWEB odrobił straty, i to oni jako pierwsi mieli piłki meczowe (24:22). Optyka nie odpuszczała i po trzech punktach z rzędu wypracowała sobie piłkę setową (25:24), ale błąd w zagrywce (przekroczona linia) zniweczył ich szansę. Kolejne dwa punkty padły łupem IMPLYWEB i spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 2:0. MVP meczu został grający wyjątkowo na pozycji środkowego Marcin Soroko (11 pkt.).

W kolejnym spotkaniu na tym boisku lider tabeli Sława Kieźliny pokazał swoją moc pewnie 2:0 zwyciężając wysoko notowany zespół Abra Kadabrę Magic Volley.  Od początku do końca ton wydarzeniom na parkiecie nadawała najlepsza drużyna rozgrywek wygrywając w poszczególnych setach 25:13 i 25:18. Mózgiem poczynań był ich rozgrywający Paweł Czepan, który kolejny raz został MVP spotkania.

Fachura Teknos   – Słoneczny Patrol   1:2

Sajtmak             – Janusze Siatkówki   2:0

Optyka Gaweł    – IMPLYWEB              0:2

Abra Kadabra    – Sława Kieźliny        0:2