KOMUNIKAT Z DNIA 11.01.2018 R. - OLSA I LIGA

W dniu 10 stycznia 2018 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano pierwszą kolejkę rundy rewanżowej w Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów w sezonie 2017/18 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania. Lider drużyna Rower Błażeja, po zaciętym spotkaniu zaczęła rok od zwycięstwa.

W inauguracyjnym meczu kolejki, SSPS AZS Olsztyn pokonał 2:1 drużynę Netland. W pierwszym, najbardziej emocjonującym secie AZS nie wykorzystał dwóch setboli (24:22), tracąc cztery punkty z rzędu uległ 24:26. W drugiej i trzeciej partii nie wypuścili już prowadzenia z rąk wygrywając 25:18; 15:10 i całe spotkanie 2:1. W dobrze funkcjonującym zespole Sebastiana Baranowskiego na największe pochwały zasłużył zdobywca 11 punktów Piotr Więcek.

W drugim spotkaniu kolejki, Indykpol okazał się lepszy od drużyny Warmigu, zwyciężając 2:0. Pierwszy set to dominacja „Indyków” i ich wysokie zwycięstwo 25:15. W drugiej odsłonie byliśmy świadkami dużo lepszej gry obu drużyn, zakończonej zwycięstwem Indykpolu 25:22. MVP meczu został zdobywca 14 punktów Rafał Słabuszewski.

Bardzo dobrze, mimo porażki 1:2 z UKS Galą Barczewo zaprezentowali się zawodnicy Temidy. Po porażce w pierwszym secie 21:25, w drugiej partii całkowicie zdominowali poczynania na parkiecie zwyciężając 25:14. W tie-breaku lepsza okazała się trzecia drużyna tabeli Gala Barczewo, wygrywając 15:9. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Adrian Rybak (12 pkt.).

W spotkaniu zamknięcia wieczoru, po zaciętym meczu lider rozgrywek Rower Błażeja pokonał drużynę Banach Auto Serwis 2:1. Pierwsza partia ułożyła się po myśli lidera, który zwyciężył 25:20. W drugim secie skuteczna gra w ataku i ofiarna w obronie przełożyła się na wysokie zwycięstwo Banach Auto Serwis 25:14. W tie-breaku, po emocjonującej końcówce lider wygrał 15:13. MVP meczu został Patryk Dobkowski, zdobywając 11 punktów.

SSPS AZS Olsztyn    - Netland                                2 : 1

Indykpol                    - Warmig                                2 : 0

UKS Gala Barczewo  - Temida                               2 : 1

Rower Błażeja          - Banach Auto Serwis            2 : 1