KOMUNIKAT Z DNIA 11.01.2018 R. - OLSA EKSTRAKLASA

Aż trzy z czterech spotkań rozstrzygały się dopiero po tie-breakach, było bardzo dużo dobrej siatkówki i jeszcze więcej emocji – tak wyglądał początek rundy rewanżowej w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej.

Jedynym dwusetowym meczem emocjonującego siatkarskiego wieczoru w hali przy ul. Głowackiego było spotkanie Chemika z Intelly. Początek był zacięty, ale od stanu 9:8 młoda ekipa Chemika prowadzona przez trenera Marka Kotulskiego odjechała rywalom i pewnie wygrała partię 25:14. W drugim secie Intelly kilka razy wychodziło na prowadzenie, a kilkakrotnie remisowało zmuszając trenera Kotulskiego do reakcji na przerwie czasowej, ale koniec końców także i ta partia (25:23) oraz cały mecz padł łupem „Chemików”. MVP meczu został środkowy Kamil Leliwa (zdobył 15 punktów), który czasami trenuje już z pierwszym zespołem Indykpolu AZS Olsztyn.

W kolejnym spotkaniu mierzyły się zespoły o zbliżonym potencjale, a więc Młode Wilki i AKS Kormoran, a przebieg meczu to potwierdził. Pierwszego seta wygrały Młode Wilki 26:24, w drugim triumfował Kormoran grając bardziej stabilną siatkówkę, tie-break również zakończył się ich sukcesem, m.in. dzięki dobrym wystawom Pawła Żmudzińskiego, którego obwołano MVP meczu (zdobył 4 punkty).

Spięcia pod siatką i bardzo dużo widowiskowej gry – taki był przebieg meczu Michelina z Nocożercami. Pierwszego seta wygrali Nocożercy zachowując więcej zimnej krwi w końcówce (27:25), w drugim działy się niewiarygodne historie: Nocożercy prowadzili już 7:0, Michelin się jednak nie poddał i dzięki znakomite grze Pawła Borkowskiego (dobył 9 punktów z czego 4 z zagrywki) odwrócił losy seta, którego wygrał 25:22. Tie-break był równie absolutnie zażarty i skończył się wygraną Nocożerców 15:13. MVP meczu został przyjmujący zwycięzców Bartosz Zaborowski (14 punktów).

W ostatnim spotkaniu wicelider tabeli ekipa Rupi I.R-Team miała sporo kłopotów by „zaksięgować” na swoim koncie wygraną z Geoexpert Sunbroker Team. Pierwszą partię wygrał faworyt (25:23), w drugiej rewanż wziął Geoexpert (25:22), w decydującym secie triumfował Rupi (17:15) choć Geoexpert miał piłkę setową (prowadził 14:13). Wielki wkład w sukces Rupi włożył Przemysław Włodarczyk, który wręcz „utrzymywał przy życiu” wicelidera – zdobył aż 21 punktów i został MVP meczu.