KOMUNIKAT Z DNIA 19.12.2017 R. - OLSA II LIGA

Za nami pierwsza runda zmagań w II Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2017/2018. 19 grudnia 2017 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania odbyła się ostatnia seria spotkań w tym roku, liderem pozostaje Sława Kieźliny, ważny mecz o pozycję wicelidera wygrał Sajtmak. Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Sława Kieźliny odniosła ósme zwycięstwo z rzędu, pokonując 2:0 ostatnią drużynę tabeli Fachurę Teknos. Pierwszego seta lider wygrał w rekordowych rozmiarach 25:4. Nie lada wyczynem w tej partii popisał się Michał Aleksiejuk, który pojawił się na zagrywce przy wyniku 3:3 i wieloma mocnymi serwisami (m. in. 8 asów) doprowadził do stanu 20:3!! W drugim secie doświadczeni zawodnicy Fachury nie przejęli się wysoką porażką i to oni wyszli na prowadzenie (8:5). Z czasem najlepsza drużyna pierwszej rundy opanowała sytuację wygrywając 25:18. Najlepszym zawodnikiem meczu został wspomniany wcześniej Michał Aleksiejuk, który grając tylko w pierwszym secie zdobył 11 punktów.

Pewne zwycięstwo, w meczu „sąsiadów z tabeli” odniósł IMPLYWEB, pokonując 2:0 grający w pięcioosobowym składzie Konitec. Zarówno pierwszy, jak i drugi set kończył się pewnym zwycięstwem czwartej drużyny rozgrywek 25:18 i 25:17. MVP meczu został zdobywca 12 punktów Tomasz Świstowski.

Ważne zwycięstwo przed świętami odnotował Sajtmak, który po trzysetowej walce pokonał drużynę Abra Kadabra. Pierwszego seta Sajtmak wygrał dość gładko 25:17, w drugim Abra Kadabra triumfowała 25:23, głównie za sprawą skutecznego Tomasza Iwaniów (zdobył w tej partii 6 punktów). W decydującym secie więcej zimnej krwi wykazał Sajtmak, a kilka ważnych ataków skończył Adam Kurian, który został MVP meczu (14 punktów).

W spotkaniu na dole tabeli Janusze Siatkówki okazali się lepsi od Optyki Gaweł wygrywając w setach 25:23 i 25:17, a gros punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyli Mariusz Chmielewski i Piotr Michalski, który zdobywając 13 punktów został MVP meczu.

Fachura Teknos   – Sława Kieźliny          0:2

Abra Kadabra      – Sajtmak                      1:2

Optyka Gaweł     – Janusze Siatkówki    0:2

Konitec             – IMPLYWEB                  0:2