KOMUNIKAT Z DNIA 13.12.2017 R. - OLSA I LIGA

W dniu 13 grudnia 2017 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano ostatnią kolejkę pierwszej rundy spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2017/18 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania. Liderem po pierwszej fazie rozgrywek jest drużyna Rower Błażeja.

W inauguracyjnym meczu kolejki, najlepszy zespół pierwszej rundy Rower Błażeja pokonał 2:0 drużynę Indykpolu. W pierwszej partii, mimo wysokiego prowadzenia lidera (17:10) doszło do zaciętej końcówki, zakończonej ich zwycięstwem 25:23. W drugim secie już tak wielu emocji nie było. Rower Błażeja od początku wypracował sobie kilkupunktową przewagę, kończąc seta 25:20. W dobrze funkcjonującym zespole Pawła Polechońskiego na największe pochwały zasłużył środkowy Kamil Hrynowiecki, zdobywając 10 punktów.

W drugim spotkaniu kolejki byliśmy świadkami sporej niespodzianki. Warmig po bardzo dobrej grze pokonał czołowy zespół tabeli UKS Galę Barczewo 2:1. Pierwszego seta drużyna z Barczewa zwyciężyła 25:22. W drugiej partii Warmig zrewanżował się wygrywając w identycznym stosunku. W tie-breaku ton wydarzeniom na parkiecie nadawał Warmig, kończąc zwycięstwem 15:7. MVP meczu został zdobywca 13 punktów Adrian Borkowski.

Passę zwycięstw kontynuuję drużyna MS Projekt, która w trzecim spotkaniu dnia, pewnie, 2:0 pokonała Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS Olsztyn. Mecz mógł się podobać zgromadzonym kibicom. Zespoły nie popełniały zbyt wiele niewymuszonych błędów, kończąc akcje efektownymi atakami. Zarówno pierwszy, jak i drugi set zakończył się w identycznym stosunku 25:20. Dzięki temu zwycięstwu MS Projekt awansował na drugą lokatę w tabeli, tracąc dwa punkty do lidera. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Sławomir Szałek (11 pkt.).

W spotkaniu zamknięcia wieczoru, po emocjonującym meczu Temida pokonała Netland 2:1. Pierwszy, bardzo wyrównany set padł łupem Netlandu 25:23. W drugiej partii to Temida dyktowała warunki, pewnie zwyciężając 25:18. Tie-break to kontynuacja dobrej gry Temidy, zakończona ich triumfem 15:8. MVP meczu został środkowy zwycięskiej drużyny Wojciech Piłat (11 pkt.).

Rower Błażeja          - Indykpol                              2 : 0

Warmig                     - UKS Gala Barczewo           2 : 1

MS Projekt                - SSPS AZS Olsztyn              2 : 0

Temida                      - Netland                                2 : 1