KOMUNIKAT Z DNIA 12.12.2017 R. - OLSA II LIGA

Dnia 12.12.2017 r. w HWS „Urania” odbyła się kolejna seria spotkań siatkarzy występujących w II Lidze Olsztyńskiej Siatkówki Amatorów – edycja 2017/2018. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.  Odbyły się cztery mecze, liderem nadal pozostaje Sława Kieźliny.

W pierwszym meczu na boisku nr 1 spotkali się sąsiedzi z tabeli, czyli IMPLYWEB ze Słonecznym Patrolem - spotkanie było zacięte, o jego losach zdecydował tie-break. Pierwszego seta wygrała ekipa IMPLYWEB 25:23, w drugiej partii o wiele młodsza drużyna Słonecznego Patrolu rzuciła na szalę wszystkie siły  i ostatecznie zakończyła partię na swoją korzyść triumfując 28:26. W decydującym starciu większą dojrzałością wykazał się IMPLYWEB wygrywając 15:9 i cały mecz 2:1. MVP spotkania został środkowy wygranej ekipy, zdobywca 11 punktów Adrian Dobrzeniecki.

Drugie spotkanie na głównym boisku toczyło się pod dyktando lidera rozgrywek Sławy Kieźliny, która ostatecznie pokonała w dwóch setach Konitec (25:16 i 25:16). W drugiej partii zwycięzcy mieli ułatwione zadanie bowiem po urazie Piotra Łaskiego (przy stanie 4:3 dla Sławy) Konitec do końca spotkania musiał sobie radzić na boisku w piątkę. MVP spotkania został rozgrywający Sławy Kieźliny Paweł Czepan, który zdobył 7 punktów, popisując się w meczu kilkoma efektownymi kiwkami.

W pierwszym spotkaniu na boisku nr 2 spotkały się zespoły, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa w tym sezonie Janusze Siatkówki i Fachura Teknos. Jak można było się spodziewać walka o pierwszy triumf w rozgrywkach była zacięta i zakończyła się po trzysetowej rywalizacji. Pierwsza partia od początku do końca przebiegała pod dyktando Januszy Siatkówki, którzy zwyciężyli 25:17. W drugim secie Fachura odrobiła straty (14:18) i wygrała 25:22, zdobywając pierwszy punkt w rozgrywkach. W tie-breaku więcej sił zachowali „Janusze” wygrywając 15:9 i odnosząc premierowe zwycięstwo w rozgrywkach. Najlepszym zawodnikiem spotkania został zdobywca 15 punktów Mariusz Chmielewski.

W drugim spotkaniu na tym boisku Sajtmak pokonał 2:0 drużynę Optyki Gaweł. Po wygranym pierwszym secie 25:21, w drugim Sajtmak wyszedł z dużych opresji broniąc czterech piłek setowych (21:24; 24:25) ostatecznie zwyciężając 27:25. MVP meczu został Adam Kurian, zdobywając 15 punktów.

IMPLYWEB         – Słoneczny Patrol         2:1

Sława Kieźliny  – Konitec                         2:0

Fachura Teknos   – Janusze Siatkówki   1:2

Sajtmak            – Optyka Gaweł                2:0