KOMUNIKAT Z DNIA 22.11.2017 R. - OLSA EKSTRAKLASA

W dniu 22 listopada 2017 r. w sali sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie rozegrano kolejną serię spotkań w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów edycja 2017/2018. Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery spotkania. Pozycję lidera utrzymał Inter Parts OSW Olsztyn.

W pierwszym meczu rozpoczynającym zmagania kolejki Geoexpert Sunbroker Team pokonał 2:0 młodych zawodników UKS „Chemik”. Pierwszego seta Geoexpert zwyciężył 25:22. W drugiej partii, ponownie w końcowych fragmentach lepiej spisali się zawodnicy Sunbroker Team zwyciężając 25:20. Najlepszym zawodnikiem spotkania został zdobywca 13 punktów Marcin Rusek.

W drugim meczu Rupi I.R-Team pokonało 2:0 drużynę AKS Kormoran. Najbardziej zacięta okazała się pierwsza partia, w której Rupi zwyciężyło 25:22. W drugim secie wicelider tabeli kontrolował przebieg meczu wygrywając 25:18. MVP meczu został Przemek Włodarczyk, zdobywając 11 punktów.

W trzecim spotkaniu Inter Parts OSW Olsztyn zwyciężył 2:0 drużynę Nocożerców. Mecz lepiej rozpoczęli Nocożercy, którzy w pewnym momencie prowadzili 16:12. Grający radosną i skuteczną siatkówkę lider rozgrywek rozkręcał się z punktu na punkt. Najpierw doprowadził do wyrównania, by pójść za ciosem i wygrać 25:20. W drugiej partii dominowali od początku do końca wygrywając 25:16.  MVP meczu został Wojciech Pietkiewicz (9 pkt.).

W ostatnim spotkaniu dnia Młode Wilki pokonały 2:0 drużynę Michelin. Pierwszy set przebiegał pod dyktando Młodych Wilków i zakończył się ich zwycięstwem 25:17. W drugiej partii, po obronieniu piłki setowej (24:25) po emocjonującej końcówce wygrali 27:25. MVP meczu został Krystian Wojtkiewicz (15 pkt.).

UKS „Chemik”           - Geoexpert Sunbroker          0:2

Rupi I.R-Team          - AKS Kormoran                        2:0

Inter Parts OSW     - Nocożercy                                 2:0

Młode Wilki            - Michelin                                      2:0