KOMUNIKAT Z DNIA 15.11.2017 R. - OLSA I LIGA

Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2017/18 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania.

W inauguracyjnym meczu kolejki bardzo dobrą dyspozycję potwierdził zespół Rower Błażeja,  który odniósł kolejne zwycięstwo pokonując 2:0 SSPS AZS Olsztyn. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:20, a drugi 25:22. Dzięki tej wygranej drużyna Pawła Polechońskiego awansowała na pozycję lidera tabeli i jako jedyna pozostaje niepokonana. Zawodnikiem meczu został Patryk Dobkowski (11 pkt.).

W drugim spotkaniu, premierowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy Netlandu, pokonując, po najbardziej wyrównanym meczu kolejki Indykpol 2:1. Pierwsza partia padła łupem Netlandu, którzy zwyciężył 25:21. W drugim secie przeciwnicy zrewanżowali się, wygrywając 25:22. W trzeciej odsłonie Indykpol z wyniku 8:12 doprowadził do remisu 12:12, ale lepiej rozegrane decydujące fragmenty pojedynku dały zwycięstwo spadkowiczowi z Ekstraklasy 15:12. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został zdobywca 14 punktów Zbyszek Ziajka.

W trzecim meczu kolejki, rozgrywająca się ze spotkania na spotkania drużyna Banach Auto Serwis, odniosła trzecie kolejne zwycięstwo zwyciężając MS Projekt 2:0. Pierwsza partia po emocjonującej końcówce zakończyła się wynikiem 25:23. W drugim secie zespół Banacha uzyskał kilkupunktową przewagę, którą spokojnie utrzymał do końca, wygrywając 25:18.  MVP meczu został rozgrywający świetny mecz Bartosz Łukasiak (14 pkt.).

W spotkaniu zamknięcia wieczoru, pierwsze punkty w sezonie zdobyła Temida, pokonując zespół Warmigu 2:1. Pierwszy set to dominacja Temidy i ich wysokie zwycięstwo 25:14. W drugiej partii Warmig zdecydowanie poprawił swoją grę, zwyciężając po zaciętej końcówce 25:23. Trzecią odsłonę bardzo dobrze rozpoczął Warmig, który prowadził już 9:3 i pewnie wygrałby mecz gdyby nie bardzo dobra postawa Krzysztofa Bieńkowskiego. Bloki i ataki środkowego Temidy najpierw doprowadziły do wyrównania, a ostatecznie do końcowego zwycięstwa 15:13. I właśnie jemu przypadł tytuł najlepszego zawodnika meczu.

Rower Błażeja          - SSPS AZS Olsztyn              2 : 0

Netland                      - Indykpol                            2 : 1

Banach Auto Serwis - MS Projekt                       2 : 0

Temida                      - Warmig                                2 : 1