KOMUNIKAT Z DNIA 15.11.2017 R. - OLSA EKSTRAKLASA

W dniu 15 listopada 2017 r. w sali sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się piąta kolejka spotkań w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów edycja 2017/2018. Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery spotkania.

W pierwszym meczu rozpoczynającym zmagania piątej kolejki UKS „Chemik” pokonał 2:0 zespół Młodych Wilków. Zarówno pierwszy, jak i drugi set rozstrzygały się w końcówkach, w których lepiej radzili sobie młodzi zawodnicy „Chemika”. Obie partie kończyły się identycznym rezultatem 25:22. Najlepszym zawodnikiem spotkania został zdobywca 10 punktów Dawid Deptuła.

W drugim meczu Intelly pokonało 2:0 drużynę Nocożerców. Najbardziej zacięta okazała się pierwsza partia, w której lepszy okazał się tegoroczny beniaminek, wygrywając na przewagi 26:24. Podbudowane zwycięstwem pierwszego seta Intelly poszło za ciosem, zwyciężając w drugim 25:20. MVP meczu został Adrian Krawczyk, zdobywając 11 punktów.

W trzecim spotkaniu AKS Kormoran zwyciężył 2:0 drużynę Michelin. W pierwszym secie, mimo wysokiego prowadzenia AKS (17:8) doszło do emocjonującej końcówki zakończonej zwycięstwem Kormorana 28:26. W drugiej partii Michelin nie wykorzystał kilkupunktowej przewagi (20:16), ostatecznie przegrywając 23:25. MVP meczu został Bartosz Zarucki (11 pkt.).

W ostatnim spotkaniu dnia Inter Parts OSW Olsztyn pokonał 2:0 Geoexpert Sunbroker Team. Pierwszy set to dominacja Inter Parts i pewne zwycięstwo 25:16. W drugiej partii już tak łatwo nie było, i skończyło się ich zwycięstwem 25:22. Dzięki trzem zdobytym punktom Inter Parts OSW zrównał się w tabeli z Rupi, i dzięki korzystniejszej różnicy małych punktów został nowym liderem rozgrywek. MVP meczu został Piotr Stasiewicz (11 pkt.).

UKS „Chemik”                 - Młode Wilki                                2:0

Intelly                              - Nocożercy                                  2:0

AKS Kormoran                - Michelin                                     2:0

Inter Parts OSW             - Geoexpert Sunbroker Team     2:0