KOMUNIKAT Z DNIA 08.11.2017 R. - OLSA I LIGA

Dnia 08.11.2017 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano czwartą kolejkę spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2017/18 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania.

W inauguracyjnym meczu kolejki UKS Gala Barczewo pokonała 2:0 Netland. Pierwszego seta, po emocjonującej końcówce Gala wygrała 26:24. W drugiej partii dobrze dysponowani zawodnicy z Barczewa poszli za ciosem zwyciężając 25:19. Dzięki temu zwycięstwu Gala została nowym liderem rozgrywek. Zawodnikiem meczu został Adrian Rybak (12 pkt.).

W drugim spotkaniu, coraz lepiej spisująca się drużyna Banach Auto Serwis pokonała 2:0 Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS Olsztyn. Pierwszy set to dominacja ”Banacha” i ich wysokie zwycięstwo 25:14. W drugiej partii SSPS AZS zaprezentował się lepiej, ale wystarczyło to na mniej bolesną porażkę 22:25. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został zdobywca 13 punktów Bartosz Łukasiak.

W trzecim meczu kolejki, trzecie kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Rower Błażeja, pokonując 2:0 zespół Temidy. Zarówno pierwszy, jak i drugi set przebiegał pod dyktando teamu Błażeja. Pierwszy zakończył się wynikiem 25:21, a drugi 25:19.  MVP meczu został rozgrywający zwycięskiej drużyny Błażej Kolpy.

W spotkaniu zamknięcia wieczoru spotkały się lider rozgrywek Indykpol i spadkowicz z Ekstraklasy MS Projekt. Mecz zakończył się zwycięstwem, rozgrywających dobre spotkanie zawodników MS Projekt 2:0. Pierwszą partię wygrali 25:21, a drugą 25:22. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany środkowy zwycięskiej drużyny Tomasz Kowalczyk (13 pkt.).