KOMUNIKAT Z DNIA 10.10.2017 R. - OLSA II LIGA

Dnia 10.10.2017 r. w HWS „Urania” odbyła się inauguracyjna kolejka spotkań siatkarzy występujących w II Lidze Olsztyńskiej Siatkówki Amatorów – edycja 2017/2018. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn, które zagrają systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania.

W pierwszym meczu na boisku pierwszym, beniaminek rozgrywek drużyna Abra Kadabra Magic Volley pokonała 2 : 1 zespół Nauczycieli i Przyjecieli. Pierwszego seta „Nauczyciele” wygrali 25 : 22. W drugim partii Abra Kadabra zrewanżowała się zwyciężając 25 : 19. W trzecim secie zawodnicy Abra Kadabra poszli za ciosem i po emocjonującej końcówce wygrali 15 : 13. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Szymon Witkowski zdobywając 12 punktów.

W drugim meczu na boisku pierwszym, Sława Kieźliny pokonała 2 : 0 nowy zespół rozgrywek Optykę Gaweł. Pierwszego seta Sława wygrała wysoko 25 : 13. W drugiej partii Optyka Gaweł opanowała nerwy i podjęła walkę, nieznacznie ulegając po zaciętej końcówce 23 : 25. MVP spotkania wybrany został Michał Aleksiuk (13 pkt.).

W pierwszym meczu na boisku drugim, Słoneczny Patrol (w poprzednim sezonie występujący pod nazwą Komisja Sędziowska) pokonał po trzysetowym pojedynku Konitec. Pierwszego seta młodzi zawodnicy wygrali 25 : 17. W drugiej partii to Konitec okazał się lepszy zwyciężając 25 : 22. W trzecim secie Słoneczny Patrol uzyskał nieznaczną przewagę, którą utrzymał do końca meczu wygrywając 15 : 11. Najlepszym zawodnikiem meczu został Kamil Gadomski.

W meczu drugim na boisku drugim, pewne zwycięstwo odniósł IMPLYWEB, pokonując 2 : 0 Fachurę Teknos. Zarówno pierwszy, jak i drugi set kończył się wysokim  zwycięstwem pierwszego lidera rozgrywek 25 : 12 i 25 : 11. MVP meczu został rozgrywający zwycięskiej drużyny Krzysztof Konkol.

Wyniki spotkań z dnia 10.10.2017 r. II liga OLSA :

Abra Kadabra Magic Volley             -  Nauczyciele i Przyjaciele    2 : 1

Słoneczny Patrol                                – Konitec                               2 : 1

Sława Kieźliny                                   – Optyka Gaweł                     2 : 0

IMPLYWEB                                     – Fachura Teknos                   2 : 0