Kom z dn. 29.03.2017 r. OLSA - Ekstraklasa

Dnia 29.03.2017 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyły się cztery spotkania siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie. Do zakończenia rywalizacji pozostały już tylko dwa spotkania, ale najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły.

Mistrzem Olsztyna OLSA - edycja 2016/17 została drużyna Inter Parts OSW, która po niespodziewanej porażce najgroźniejszego rywala Młodych Wilków i  zwycięstwie  w dwóch setach nad Michelin obroniła wywalczony w poprzedniej edycji tytułu. Inter Parts ma jeszcze do rozegrania jedno spotkanie, ale zdobyta przewaga pozwala drużynie na świętowanie I miejsca.  Mimo ambitnej postawy rywali „Mistrzowie” pierwsza partię wygrali zdecydowanie 25 : 15 a drugą do 22. MVP spotkania wybrany został Przemek Karwowski.

Drużyna Inter Parts OSW występowała w następującym składzie: Mariusz Miechowicz, Adam Sawicki, Przemysław Karwowski, Przemysław Polechoński, Szymon Sawczyński, Marcin Kuchciński, Piotr Stasiewicz, Łukasz Dymerski, Maciej Lewandowski, Wojciech Pietkiewicz, Michał Bakuła, Jakub Chodor.

Na drugiej pozycji  uplasowała się drużyna Młodych Wilków, która w dniu wczorajszym niespodziewanie, po zaciętym spotkaniu, uległa siatkarzom Geoexpert Sunbroker Team  2 : 0. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 20, a druga na przewagi 25 : 23. W drugim secie kontuzji kolana nabawił się kapitan Młodych Wilków Daniel Ziółkowski. Zawodnikiem meczu wybrany został Tomasz Biryło.

Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyli podopieczni Andrzeja Kasprzaka drużyna UKS „Chemik”. „Chemicy w ostatnim swoim występie w dwóch setach pokonali zdecydowanie ostatni w tabeli Netland. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 13 a drugi 25 : 19. MVP meczu wybrany został Jakub Wnuk, który nie tylko skutecznie kończył akcje ofensywne w ataku, ale również mocnymi zagrywkami siał spustoszenie w szeregach rywali.

Najwięcej  emocji  dostarczyło ostatnie spotkanie dnia, w którym zmierzyły się drużyny walczące o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Italiana i MS Projekt.  Pierwsza partia, po wyrównanej grze, zakończyła się wygraną MS Projekt 25 : 22. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia MS Projekt. Siatkarze Italiany nie zamierzali jednak rezygnować i mozolnie zabrali się do odrabiania strat. Po serii błędów w końcówce zawodników MS Projekt pewnie zwyciężyli 25 : 20. W trzeciej decydującej partii przez cały dystans toczyła się wyrównana walka „punkt za punkt”. Przy stanie 12 : 12 trudno było  wytypować zdecydowanego faworyta. W samej końcówce więcej zimnej krwi wykazali siatkarze Italiany, którzy tie breaka wygrali 15 : 13 i dzięki temu zapewnili sobie miejsce w ekstraklasie na przyszły sezon. Zawodnikiem meczu wygrany został Paweł Bilko.

Wyniki spotkań z dnia 29.03.2017 r. OLSA :

UKS „ Chemik”          –          Netland                                    2 : 0

Młode Wilki                -           Geoexpert Sunbroker T          0 : 2

Michelin                      -           Inter Parts OSW                     0 : 2

Italiana                       -           MS Projekt                             2 : 1