Kom z dn. 28.03.2017r. - OLSA - II liga

Dnia 28.03.2017 r. w hali HWS „Urania” odbyły się mecze o poszczególne miejsca w II  Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.  Rozegrano cztery spotkania. Mistrzem rozgrywek została drużyna SSPS AZS Olsztyn.

W najważniejszym meczu sezonu, w wielkim finale SSPS AZS Olsztyn pokonał drużynę Nauczycieli i Przyjacieli 2 : 0. Pierwsza partia od początku do końca przebiegała pod dyktando AZS i zakończyła się ich pewnym zwycięstwem 25 : 16. Drugi set to zdecydowanie lepsza postawa Nauczycieli, którzy wysoko zawiesili poprzeczkę rywalom. Mieli nawet swoje szanse na doprowadzenie do wyrównania, ale po emocjonującej końcówce, przy żywiołowo zachowujących się kibicach, SSPS AZS okazał się lepszy zwyciężając 31 : 29. MVP meczu wybrany został kapitan i rozgrywający zwycięskiej drużyny Sebastian Baranowski.

Skład zwycięskiego zespołu:

Sebastian Baranowski, Dawid Jędrzejak, Grzegorz Woźniak, Damian Grzymkowski, Piotr Więcek, Dawid Smoleński, Robert Pawlak, Dawid Jas, Piotr Milewski, Paweł Milewski.

MVP rozgrywek został Damian Grzymkowski z SSPS AZS Olsztyn.

W meczu o trzecie miejsce w rozgrywkach KS FREEDOM Olsztyn pokonał zwycięzcę rundy zasadniczej drużynę IMPLYWEB 2 : 0. Pierwszego seta KS FREEDOM zwyciężył 25 : 22. W drugiej, bardzo zaciętej partii wygrali po grze na przewagi 28 : 26 i mogli cieszyć się ze zdobycia brązowych medali. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Szymon Grabowski.

W meczu o piątą lokatę, najmłodsza drużyna rozgrywek Komisja Sędziowska pokonała 2 : 0 zespół Awarii. Obie partie miały podobny przebieg. Przez długie fragmenty Awaria prowadziła, a w końcówkach lepsi okazywali się zawodnicy Komisji. W pierwszym secie Komisja zwyciężyła 25 : 21, przegrywając 17 : 20. W drugim rozpoczęli przegrywając 3 : 11, ostatecznie odnosząc zwycięstwo 25 : 22.  MVP meczu został Kamil Gadomski (14 pkt.).

W spotkaniu o siódme miejsce KONITEC pokonał 2 : 1 drużynę Fachury Teknos. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Fachury 25 : 21, mimo prowadzenia rywali 19 : 14. W drugim secie Fachura Teknos nie wykorzystała prowadzenia 23 : 18, przegrywając po zaciętej końcówce 24 : 26. Decydująca rozgrywka to dominacja KONITEC-u i ich pewne zwycięstwo 15 : 7. Najlepszym zawodnikiem meczu został Piotr Łaski, zdobywca 13 punktów.