Kom z dn. 22.03.20157 r. OLSA - Ekstraklasa

Dnia 22.03.2017 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się przedostatnia kolejka spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie. Odbyły się cztery  mecze.

W pierwszym spotkaniu, doszło do małej niespodzianki, bowiem walcząca o pozycję medalową drużyna UKS „Chemik” uległa 2 : 0 Geoexpert Sunbroker Team. Doskonale grający Geoexpert Sunbroker Team pierwszą partię zwyciężył 25 : 17 a drugą 25 : 20.  Zawodnikiem spotkania wybrany został Marcin Rusek.

W drugim spotkaniu, Italiana, która w ostatnim meczu odniosła przekonywujące zwycięstwo i tym razem zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i pewnie w dwóch setach pokonała  Netland. Obydwie  partie były bliźniaczo do siebie podobne.  Italiana od początku uzyskiwała przewagę, którą pewnie udało się jej dowieźć do końca. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 21 a drugi 25 : 22. Wszyscy zawodnicy zwycięskiego zespołu zasłużyli na słowa pochwały, ale na szczególne wyróżnienie zasłużył  bezbłędnie grający tego dnia Przemek Włodarczyk, wybrany MVP meczu.

W trzecim spotkaniu dnia Młode Wilki  walczące o tytuł Mistrza Olsztyna pokonały Bar Jagę 2 : 1. Pierwszy set zakończył wygraną Bar Jagi 25 : 20. W dwóch następnych setach górą była drużyna Młodych Wilków 18 : 25 i 10 : 15. Zawodnikiem meczu  wybrany został Krzysztof Rawski.

W ostatnim spotkaniu dnia, zgodnie z przewidywaniami, lider tabeli drużyna Inter Parts OSW  2 : 0  uporała  się z MS Projekt. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 19, a druga najbardziej emocjonująca 28 : 26. Po 14 rozegranych spotkaniach Inter Parts OSW, powiększył przewagę nad drugimi w tabeli Młodymi Wilkami do pięciu punktów i pewnie zmierza do obrony wywalczonego przed rokiem  tytułu. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Wojciech Pietkiewicz, MVP meczu.

Wyniki spotkań z dnia 22.03.2017 r. OLSA :

UKS „ Chemik”         –          Geoexpert Sunbroker Team               0 : 2

Italiana                       -           Netland                                              2 : 0

Bar Jaga                      -           Młode Wilki                                       1 : 2

Inter Parts OSW         -           MS Projekt                                         2 : 0