Kom z dn. 21.03.2017r. - OLSA - II liga

Dnia 21.03.2017 r. w hali HWS „Urania” odbyła się pierwsza runda play-off siatkarzy występujących w II  Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Zespoły podzielone są na dwie czwórki, pierwsza walczy o miejsca 1 – 4, a druga o miejsca 5 – 8. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.  Rozegrano cztery spotkania. Do finału awansowały zespoły SSPS AZS Olsztyn i Nauczyciele i Przyjaciele.

W pierwszym meczu, na boisku pierwszym, zwycięzca rundy zasadniczej drużyna IMPLYWEB przegrała z zespołem Nauczycieli i Przyjacieli 0 : 2. Grający w osłabionym składzie IMPLYWEB podjął walkę tylko w pierwszym secie, którego przegrał 23 : 25. W drugiej partii dobrze dysponowani Nauczyciele i Przyjaciele nie dali najmniejszych szans przeciwnikom, zwyciężając 25 : 13. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Piotr Michalski, zdobywając 15 punktów.

Drugim finalistą została drużyna SSPS AZS Olsztyn, która w drugim meczu, na boisku pierwszym, pokonała 2 : 0 KS FREEDOM Olsztyn. Pewny w obronie i skuteczny w ataku SSPS AZS nie dał szans przeciwnikom,  wysoko zwyciężając pierwszą partię 25 : 13. W drugim secie już tak łatwo nie było i zakończyło się zwycięstwem AZS 25 : 20. MVP meczu wybrany został Damian Grzymkowski.

W pierwszym meczu, na boisku drugim, zespołów walczących o miejsca 5 – 8 Komisja Sędziowska po emocjonującym spotkaniu pokonała 2 : 1 drużynę KONITEC. Pierwszego seta KONITEC wygrał pewnie 25 : 19. W drugiej partii Komisja zrewanżowała się, zwyciężając 25 : 16. Trzeci set przyniósł najwięcej emocji. KONITEC nie wykorzystał trzech piłek meczowych (14 : 12, 15 : 14) ostatecznie przegrywając 16 : 18. Najlepszym zawodnikiem meczu został Kamil Gadomski, zdobywca 19 punktów.

W drugim meczu, na boisku drugim, również po trzysetowym pojedynku Awaria okazała się lepsza od Fachury Teknos. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Awarii 25 : 18. W drugim secie ambitni zawodnicy Fachury ze stanu 8 : 14 wyszli na prowadzenie 22 : 16, wygrywając po zaciętej końcówce 25 : 23. Trzecią partię lepiej rozpoczęła Awaria, uzyskując kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania, zwyciężając 15 : 10.  MVP meczu został Tomasz Świstowski (16 pkt.).

Wyniki spotkań z dnia 21.03.2017 r. II liga OLSA :

O miejsca 1 - 4

Nauczyciele i Przyjaciele       -           IMPLYWEB                           2 : 0

SSPS AZS Olsztyn                 -           KS FREEDOM Olsztyn         2 : 0

O miejsca 5 – 8

Komisja Sędziowska              -           KONITEC                             2 : 1

Awaria                                    -           Fachura Teknos                   2 : 1