Kom z dn. 08.03.2017r. - OLSA - I liga

Dnia 08.03.2017 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano przedostatnią serię spotkań w Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery mecze. Mistrzostwo I ligi zapewniła sobie drużyna Intelly.

W pierwszym meczu dnia, Banach Auto Serwis pokonał 2 : 1 walczący o utrzymanie Sajtmak. Pierwszego seta po zaciętej końcówce Sajtmak zwyciężył 26 : 24. W drugiej partii zawodnicy Banacha poprawili swoją grę, pewnie wygrywając 25 : 19. W trzecim secie zanosiło się na zwycięstwo broniącego się przed spadkiem zespołu, który prowadził już 9 : 4 i 11 : 8. Przebieg decydującej partii zmieniło wejście na zagrywkę Bartka Łukasiaka. Banach Auto Serwis wyszedł na prowadzenie 14 : 11, ostatecznie zwyciężając do 12.  Zawodnikiem meczu został wspomniany wcześniej Bartek, zdobywając 14 punktów.

W drugim meczu dnia, Intelly po emocjonującym spotkaniu pokonało 2 : 1 drużynę Indykpolu. Dzięki temu zwycięstwu Intelly zapewniło sobie mistrzostwo I ligi i awans do Ekstraklasy. Zwycięstwo liderowi wcale nie przyszło łatwo. Zawodnicy Indykpolu postawili trudne warunki, wygrywając pierwszego, najbardziej zaciętego seta 27 : 25. W drugiej partii najlepszy zespół rozgrywek zrewanżował się, zwyciężając 25 : 21. Decydujący set przebiegał pod dyktando Intelly i zakończył się ich zwycięstwem 15 : 9. Zawodnikiem meczu został Michał Dryhynycz (12 pkt.).

W trzecim meczu, walcząca o awans do Ekstraklasy Gala Barczewo pokonała 2 : 0 broniący się przed spadkiem zespół Warmigu. Pierwszy set to duża przewaga Gali i ich wysokie zwycięstwo 25 : 15. W drugiej partii mimo wysokiego prowadzenia drużyny z Barczewa (24 : 17), niespodziewanie mieliśmy zaciętą końcówkę, w której ambitni zawodnicy Warmigu obronili siedem piłek meczowych doprowadzając do remisu 24 : 24. Dwie ostatnie akcje należały jednak do Gali, która zwyciężyła 26 : 24. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Przemek Asztemborski (9 pkt.).

W ostatnim meczu dnia, podobnie jak we wcześniejszym rywalizowały drużyny z  przeciwległych biegunów tabeli. Wicelider rozgrywek AKS Kormoran pokonał 2 : 0 broniący się przed spadkiem i rozgrywający ostatnie spotkanie w sezonie zespół Temidy. Pierwszego seta AKS zwyciężył 25 : 21. W drugiej partii od początku Kormoran odskoczył na parę punktów, pewnie wygrywając 25 : 17. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został środkowy zwycięskiej drużyny Grzegorz Zmudzinski.