Kom z dn. 07.03.2017r. - OLSA - II liga

Dnia 07.03.2017 r. w hali HWS „Urania” odbyła się ostatnia kolejka rundy zasadniczej siatkarzy występujących w II  Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.  Rozegrano cztery spotkania, a zwycięzcą rundy zasadniczej został zespół IMPLYWEB. Teraz czas na play-off. Pierwsza czwórka powalczy o mistrzostwo, a druga o miejsce piąte w rozgrywkach.

W pierwszym meczu, na boisku pierwszym, wicelider tabeli SSPS AZS Olsztyn po dwóch zaciętych setach pokonał walczącą o pierwszą czwórkę drużynę Komisji Sędziowskiej. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 20, a druga 25 : 23. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Piotr Więcek, zdobywając 11 punktów.

W drugim meczu, na boisku pierwszym, doszło do bezpośredniej walki o miejsce dające szansę gry o medale. Nauczyciele i Przyjaciele musieli zwyciężyć za trzy punkty, żeby wyprzedzić swojego rywala zespół Awarii. I ta sztuka im się udała, a ciekawostką jest fakt, że do tej pory siedmiokrotnie wygrywali i za każdym razem było to…po trzysetowej rywalizacji. Pierwsza partia zakończyła się po emocjonującej końcówce 25 : 23. W drugim secie już tak wielu emocji nie było i skończyło się 25 : 19. MVP meczu wybrany został kapitan zwycięskiej drużyny Mariusz Chmielewski.

W pierwszym meczu, na boisku drugim, IMPLYWEB pokonał 2 : 1 zespół KS FREEDOM Olsztyn i zapewnił sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej rozgrywek. Pierwszego seta zdecydowanie 25 : 17 wygrał KS FREEDOM. W drugiej partii IMPLYWEB zrewanżował się, zwyciężając 25 : 20. W trzecim secie rozgorzała walka o każdy punkt, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Ostatecznie, po obronie dwóch piłek meczowych zwyciężyła drużyna IMPLYWEB 17 : 15.  Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Adrian Dobrzeniecki, zdobywca 11 punktów.

W drugim meczu, na boisku drugim, bardzo dobre spotkanie rozegrał KONITEC rozbijając zespół Fachury Teknos 2 : 0. Oba sety kończyły się ich zdecydowanym zwycięstwem 25 : 11 i 25 : 19. MVP meczu został Piotr Skibiński (17 pkt.).

Wyniki spotkań z dnia 07.03.2017 r. II liga OLSA :

SSPS AZS Olsztyn                 -           Komisja Sędziowska              2 : 0

Nauczyciele i Przyjaciele       -           Awaria                                    2 : 0

IMPLYWEB                              -           KS FREEDOM Olsztyn            2 : 1

KONITEC                                -           Fachura Teknos                      2 : 0