Kom z dn. 01.03.2017r. - I liga

Dnia 01.03.2017 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano kolejną serię spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery mecze i wszystkie kończyły się po trzysetowej rywalizacji.

W pierwszym meczu dnia, AKS Kormoran pokonał 2 : 1 Warmig. Pierwsza, najbardziej zacięta partia skończyła się grą na przewagi, z której zwycięsko wyszedł Warmig zwyciężając 29 : 27. Drugi set od początku przebiegał pod dyktando AKS Kormoran, który wygrał 25 : 20. Rozpędzeni zawodnicy AKS poszli za ciosem, wysoko wygrywając trzecią partię 15 : 7. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Kormoran awansował na drugą pozycję w tabeli, dającą awans do Ekstraklasy. Zawodnikiem meczu został Piotr Cebulski, zdobywca 10 punktów.

Dobrze podziałało na Galerię i Vintage ubiegłotygodniowe zwycięstwo (po wcześniejszych siedmiu porażkach), która w drugim meczu dnia sensacyjnie pokonała lidera rozgrywek, drużynę Intelly 2 : 1. Pierwszy set to popis gry zawodników Galerii, skuteczne ataki i piękne obrony przyniosły im zdecydowane zwycięstwo 25 : 14. W drugiej partii lider pokazał swoją klasę, rewanżując się zwycięstwem 25 : 17. Trzeci set to ponownie bardzo dobra gra zawodników Galerii, zakończona ich wygraną 15 : 9. Zawodnikiem meczu został Karol Burakiewicz (11 pkt.).

W trzecim, najbardziej zaciętym spotkaniu dnia, drużyn walczących o czołowe lokaty w rozgrywkach Indykpol pokonał 2 : 1 Galę Barczewo. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Gali 25 : 22. W drugiej partii rywale zrewanżowali się, wygrywając 25 : 21. W trzecim secie Indykpol odrobił straty (5 : 8), wygrywając po emocjonującej końcówce 18 : 16.  W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Rafał Słabuszewski (14 pkt.).

W ostatnim meczu dnia Banach Auto Serwis pokonał 2 : 1 Temidę. Pierwszego seta 25 : 20 wygrali zawodnicy Banacha. W drugiej partii Temida zdecydowanie poprawiła swoją grę, zwyciężając 25 : 17. W trzeciej odsłonie ponownie do głosu doszli gracze Banach Auto Serwis, pewnie wygrywając 15 : 7. MVP meczu został Paweł Słodziński.

W zaległym spotkaniu Indykpol pokonał 2 : 0 zespół Temidy. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 17, a drugi 25 : 20. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został rozgrywający zwycięskiego zespołu Grzegorz Szymański.