Kom z dn. 01.03.2017 r. OLSA - Ekstraklasa

Dnia 01.03.2017 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się kolejna seria spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie. Rozegrano cztery mecze.

W pierwszym spotkaniu, Italiana walcząca o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, uległa Młodym Wilkom 2 : 0. Obie partie były bliźniaczo podobne do siebie.  Na początku toczyła się wyrównana walka „punkt za punkt”, ale w końcówkach o wiele bardziej skutecznie grali siatkarze Młodych Wilków. Pierwszą partię wygrali 25 : 22, a drugą 25 : 21. Zawodnikiem spotkania wybrany został Krzysztof Rawski.

W drugim spotkaniu, zgodnie z przewidywaniami, lider tabeli drużyna Inter Parts OSW w dwóch setach pokonała  Bar Jagę. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 19, a druga 25 : 22. MVP spotkania wybrany został Łukasz Dymerski. Łukasz grający nominalnie na pozycji libero z konieczności wystąpił na pozycji przyjmującego z atakiem i znakomicie wywiązał się z tej nowej roli.

Najbardziej emocjonujące było trzecie spotkanie pomiędzy drużynami Michelin i Geoexpert Sunbroker Team. Mecz zakończył się wynikiem 2 : 1 dla Michelin. Pierwszą partię gładko wygrał Michelin 25 : 16. Geoexpert Sunbroker Team  zrewanżował się wygraną  w drugiej do 22. Na początku trzeciej partii Michelin uzyskał kilkupunktową przewagę i nie oddał prowadzenia do końca seta zwyciężając 15 : 11.  Zawodnikiem meczu wybrany został kapitan drużyny Michelin Dariusz Rękawek.

Kolejne zwycięstwo, w ostatnim spotkaniu dnia, zanotował MS Projekt. Tym razem beniaminek ekstraklasy pokonał w dwóch setach Netland. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 16, a druga 25 : 17. Wygrana, w walce o utrzymanie, pozwoliła drużynie MS Projekt opuścić przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. Najlepszym zawodnikiem meczu został środkowy zwycięskiego zespołu Tomasz Kowalczyk.

Wyniki spotkań z dnia 01.03.2017 r. OLSA :

Młode Wilki                 –          Italiana                                               2 : 0

Bar Jaga                      -           Inter Parts OSW                                 0 : 2

Michelin                      –          Geoexpert Sunbroker Team               2 : 1

Netland                       -           MS Projekt                                          0 : 2