Kom z dn. 28.02.2017r. - OLSA II liga

Dnia 28.02.2017 r. w hali HWS „Urania” odbyła się trzynasta, przedostatnia kolejka rundy zasadniczej siatkarzy występujących w II  Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.  Rozegrano cztery spotkania.

W pierwszym meczu, na boisku pierwszym, KS FREEDOM Olsztyn pokonał 2 : 0 lidera tabeli, drużynę SSPS AZS Olsztyn. Pierwsza partia po emocjonującej końcówce zakończyła się wynikiem 25 : 23. W drugim secie rozpędzeni zawodnicy KS FREEDOM zwyciężyli 25 : 21. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Tomasz Miłosz.

W drugim meczu, na boisku pierwszym, walcząca o pierwszą czwórkę drużyna Awarii, pokonała po zaciętym spotkaniu 2 : 1 Fachurę Teknos. Pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem Awarii 25 : 18. W drugiej partii zawodnicy Fachury zrewanżowali się, zwyciężając w takim samym stosunku. Trzeci set to walka „punkt za punkt” , z której zwycięsko wyszła Awaria wygrywając 15 : 13. MVP meczu wybrany został Dawid Wasiewicz (12 pkt.).

W pierwszym meczu, na boisku drugim, bardzo dobrze radząca sobie w rundzie rewanżowej drużyna Komisji Sędziowskiej, odniosła kolejne zwycięstwo pokonując 2 : 1 KONITEC. Początek spotkania należał do zawodników KONITECU, którzy po dobrej grze i wielu pomyłkach przeciwników wyszli na prowadzenie 14 : 7. W drugiej fazie seta role się odwróciły. Popełniający mniej błędów, skuteczni w ataku zawodnicy Komisji dogonili rywali i po zaciętej końcówce okazali się lepsi wygrywając 25 : 23. Druga partia była kopią pierwszej, z tym że goniącym zespołem był KONITEC, który przegrywał już 11 : 17, 16 : 20, ostatecznie zwyciężając 25 : 21. Decydujący set to dobra gra obu drużyn zakończona zwycięstwem Komisji Sędziowskiej 15 : 10. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Konrad Pszczółkowski, zdobywca 17 punktów.

W drugim meczu, na boisku drugim, IMPLYWEB pokonał 2 : 0 zespół Nauczyciele i Przyjaciele. Spotkanie stało na dobrym poziomie i od początku trwała zacięta walka o każdy punkt. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 21, a drugi 25 : 19. Dzięki trzem punktom zdobytym w tym meczu IMPLYWEB został nowym liderem rozgrywek, wyprzedzając o dwa punkty SSPS AZS. MVP meczu został Adrian Dobrzeniecki (10 pkt.).

Wyniki spotkań z dnia 28.02.2017 r. II liga OLSA :

KS FREEDOM Olsztyn            -           SSPS AZS Olsztyn                  2 : 0

Awaria                                    -           Fachura Teknos                       2 : 1

Komisja Sędziowska              -           KONITEC                                 2 : 1

IMPLYWEB                              -           Nauczyciele i Przyjaciele        2 : 0