Kom z dn. 22.02.2017 r. - OLSA I liga

Dnia 22.02.2017 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano kolejną serię spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery mecze i tylko jeden zakończył się po trzysetowej rywalizacji.

W pierwszym meczu dnia, Indykpol pokonał 2 : 0 dobrze radzących sobie w ostatnich tygodniach zawodników Warmigu. Pierwszy set od początku do końca przebiegał pod ich dyktando i zakończył się pewnym zwycięstwem 25 : 16. W drugiej partii Warmig podjął walkę, nawet prowadził 20 : 18, ale dobrze rozegrane końcowe fragmenty meczu dały wygraną drużynie Indykpolu 25 : 22. Zawodnikiem meczu został rozgrywający Grzegorz Szymański.

W drugim meczu dnia, Gala Barczewo zwyciężyła 2 : 0 drużynę Banach Auto Serwis. Grający w pięcioosobowym składzie zawodnicy Gali dominowali w obu setach wygrywając 25 : 20 i 25 : 18. Dzięki temu zwycięstwu awansowali na pozycję wicelidera tabeli, wyprzedzając AKS Kormoran lepszą różnicą setów. Zawodnikiem meczu został Adrian Rybak (12 pkt.).

W trzecim spotkaniu dnia, lider rozgrywek zespół Intelly nie dał najmniejszych szans Sajtmakowi, zwyciężając 2 : 0. Zarówno pierwszy, jak i drugi set kończyły się wysokim zwycięstwem Intelly 25 : 11 i 25 : 14.  W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się rozgrywający Piotr Bancewicz.

Ostatni mecz dnia był najbardziej zaciętym spotkaniem tej kolejki. Po siedmiu porażkach z rzędu zwycięstwo odniosła Galeria i Vintage, pokonując 2 : 1 zespół Temidy. Pierwszy set po dobrej grze Temida wygrała 25 : 17. W drugiej partii role się odwróciły. Zawodnicy Galerii zdecydowanie poprawili swoją grę, zwyciężając 25 : 15. Dobra dyspozycja Galerii i Vintage przyniosła im zwycięstwo w trzecim secie 15 : 11. MVP meczu został środkowy zwycięskiego zespołu Mateusz Wierciszewski (12 pkt.).