Kom z dn. 16.02.2017 r. - OLSA - II liga

Dnia 16.02.2017 r. w hali HWS „Urania” odbyła się dwunasta kolejka spotkań siatkarzy występujących w II  Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.  Rozegrano cztery spotkania.

W pierwszym meczu, na boisku pierwszym, po bardzo dobrym spotkaniu w wykonaniu obu drużyn KS FREEDOM Olsztyn pokonał 2 : 0 Komisję Sędziowską. Pierwszy set zakończył się po emocjonującej końcówce 27 : 25. W drugiej partii zwycięzcy pierwszej odsłony poszli za ciosem, zwyciężając 25 : 18. Dzięki trzem punktom zdobytym w tym meczu KS FREEDOM awansował na trzecią lokatę w tabeli, ale różnice punktowe między pięcioma zespołami są nieznaczne i każda kolejka może zmienić układ tabeli. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Tomasz Sztyburski.

W drugim meczu, na boisku pierwszym, lider rozgrywek SSPS AZS Olsztyn po trzysetowym spotkaniu pokonał zespół Nauczycieli i Przyjacieli. W pierwszym secie SSPS nie dał najmniejszych szans przeciwnikom, zwyciężając 25 : 15. W drugiej partii Nauczyciele i Przyjaciele postawili dużo cięższe warunki przeciwnikom i po dobrze rozegranej końcówce wygrali 25 : 20. Trzeci set to ponownie dobra i skuteczna gra SSPS AZS i ich pewne zwycięstwo 15 : 7. MVP meczu wybrany został Robert Pawlak.

W pierwszym meczu, na boisku drugim, Awaria po dwóch gładkich setach okazała się lepsza od drużyny KONITECU. Zarówno pierwsza, jak i druga partia kończyła się ich  zdecydowanym zwycięstwem 25 : 17 i 25 : 18. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Patryk Waś, zdobywca 16 punktów.

W drugim meczu, na boisku drugim, wicelider tabeli IMPLYWEB pokonał 2 : 0 drużynę Fachury Teknos, zbliżając się na jeden punkt do prowadzącego AZS. Ambitni zawodnicy Fachury zdołali ugrać w pierwszym secie 20, a w drugim 19 punktów. MVP meczu został Marcin Soroko (10 pkt.).

Wyniki spotkań z dnia 16.02.2017 r. II liga OLSA :

KS FREEDOM Olsztyn           -           Komisja Sędziowska              2 : 0

SSPS AZS Olsztyn                -           Nauczyciele i Przyjaciele       2 : 1

Awaria                                   -           KONITEC                                2 : 0

IMPLYWEB                             -           Fachura Teknos                      2 : 0