Kom z dn. 08.02.2017 r. OLSA - Ekstraklasa

Dnia 08.02.2017 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się kolejna seria spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie. Rozegrano 4 mecze, z których trzy zakończyły się po tie breakach.

W pierwszym spotkaniu dnia, Michelin pokonał podopiecznych trenera  Andrzeja Kasprzaka UKS „Chemik” 2 : 1.  Pierwszy set na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze Michelin 25 : 21. W drugim nieznacznie lepsi byli „chemicy 23 : 25. Trzeci set kapitalnie rozpoczął Michelin, który w pewnym momencie prowadził już 12 : 1. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się ich  wygraną 15 : 9. Zawodnikiem spotkania wybrany został Dariusz Rękawek.

W dwóch kolejnych spotkaniach rozstrzygnięcia zapadły również w tie breakach. Młode Wilki v – ce lider tabeli, w dalszym ciągu kontynuują dobrą passę. W drugim spotkaniu dnia, w  trzech setach „Wilki” pokonały MS Projekt. Najbardziej zacięta była pierwsza partia, którą MS Projekt wygrał nieznacznie 25 : 23. W dwóch następnych siatkarze Młodych  Wilków grali zdecydowanie bardziej skutecznie i dwa kolejne sety rozstrzygnęli na swoją korzyść 16 : 25 i 11 : 15. MVP spotkania wybrany został wystawiający zwycięskiego zespołu Mateusz Grzywiński.

Bardzo dużo emocji dostarczyło trzecie spotkanie, w którym grający bez dwóch podstawowych zawodników Mariusza Miechowicza i Szymona Sawczyńskiego lider tabeli Inter Parts OSW pokonał Italianę 2 : 1.  Pierwszy set pewnie zwyciężył Inter Parts OSW 25 : 20. Italiana odpowiedziała wygraną w drugiej partii wynikiem 19 : 25. W tie breaku toczyła się wyrównana walka „punkt za punkt”. Decydujące punkty na wagę zwycięstwa zdobył Inter Parts OSW wygrywając 18 : 16. Zawodnikiem meczu został Przemek Polechoński.

Do nie lada sensacji doszło w ostatnim spotkaniu dnia, w którym zajmujący ostatnią pozycję w tabeli  i grający w pięcioosobowym składzie Netland, w dwóch setach pokonał pretendenta do medalu OLSA zespół Bar Jagi. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 23     a drugi 25 : 22. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Wojtek Lewandowski.

Wyniki spotkań z dnia 08.02.2017 r. OLSA :

UKS  „Chemik”          –          Michelin                                   1 : 2

Młode Wilki                -           MS Projekt                              2 : 1

Italiana                       -           Inter Parts OSW                     1 : 2

Netland                      –          Bar Jaga                                  2 : 0