Kom z dn. 08.02.2017 r. - OLSA I liga

Dnia 08.02.2017 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano kolejną serię spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery spotkania.

W pierwszym meczu dnia, trzecie z rzędu zwycięstwo po tie-breakowej rozgrywce odniósł Sajtmak pokonując wyżej notowaną Galę Barczewo. Pierwszego seta Gala wygrała 25 : 22. W drugiej partii Sajtmak zrewanżował się wygrywając 25 : 21. Trzeci set przebiegał pod dyktando beniaminka, który zwyciężył 15 : 10. Zawodnikiem meczu został Adam Kurian, zdobywca 19 punktów.

W drugim meczu dnia, dobrze dysponowani zawodnicy AKS Kormoran odnieśli pewne zwycięstwo pokonując 2 : 0 zespół Banach Auto Serwis. Oba sety kończyły się zdecydowaną wygraną wicelidera rozgrywek 25 : 20 i 25 : 14. Zawodnikiem meczu został Karol Dziuba (9 pkt.).

Kolejny dobry mecz rozegrali zawodnicy Warmigu, którzy w trzecim spotkaniu dnia pokonali 2 : 1 drużynę Galeria i Vintage. Pierwsza, najbardziej zacięta partia padła łupem Galerii 25 : 22. Drugi set od początku ułożył się dobrze dla przeciwników, którzy pewnie zwyciężyli 25 : 18. W trzeciej partii rozpędzeni zawodnicy Warmigu nie dali szans Galerii pewnie zwyciężając 15 : 9. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Jakub Kupczałojć, zdobywając 12 punktów.

W ostatnim spotkaniu dnia, lider rozgrywek drużyna Intelly odniosła kolejne zwycięstwo, pokonując 2 : 0 zespół Temidy. W mecz lepiej weszli zawodnicy Temidy, którzy prowadzili już 14 : 10. Lider nie zamierzał się poddawać, poprawiając swoją grę zwyciężył pierwszą partię 25 : 21. Od początku drugiego seta Intelly uzyskało kilkupunktową przewagę, ostatecznie wygrywając 25 : 19. MVP meczu został Andrzej Mankow, zdobywca 13 punktów.