Kom z dn. 07.02.2017 r. - OLSA - II liga

Dnia 7.02.2017 r. w hali HWS „Urania” odbyła się jedenasta kolejka spotkań siatkarzy występujących w II  Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.  Rozegrano cztery spotkania.

W pierwszym meczu, na boisku pierwszym, dobrze radząca sobie w ostatnich kolejkach drużyna Komisji Sędziowskiej pokonała 2 : 0 zespół Nauczycieli i Przyjacieli. Pierwszy set po emocjonującej końcówce zakończył się zwycięstwem Komisji 27 : 25. W drugiej partii już tak wielu emocji nie było i zakończyła się ona wynikiem 25 : 16. Dzięki temu zwycięstwu Komisja Sędziowska awansowała na trzecią pozycję w tabeli. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Janusz Siennicki (9 pkt.).

W drugim meczu, na boisku pierwszym, IMPLYWEB po dwóch wyrównanych setach pokonał 2 : 0 drużynę Awarii. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 23, a druga 25 : 20. MVP meczu wybrany został Przemysław Soliwoda, zdobywca 9 punktów.

W pierwszym meczu, na boisku drugim, lider rozgrywek drużyna SSPS AZS Olsztyn pokonała 2 : 0 zawodników Fachury Teknos. Lepiej spotkanie rozpoczął zespół Fachury, który wykorzystując sporo błędów przeciwników wyszedł na prowadzenie 15 : 10. Zawodnicy AZS poprawili swoją grę pewnie wygrywając seta 25 : 19. Druga partia od początku toczyła się pod dyktando lidera tabeli i zakończyła się ich zwycięstwem 25 : 14. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Dawid Jas.

W drugim meczu, na boisku drugim, KS FREEDOM Olsztyn pokonał 2 : 0 zespół KONITEC. Przez długi czas pierwszego seta lepiej radzili sobie grający w pięcioosobowym składzie zawodnicy KONITECU, którzy prowadzili już 17 : 11. Później do głosu doszli przeciwnicy, którzy po zaciętej końcówce wygrali pierwszą partię 25 : 23. Drugi set to już dominacja KS FREEDOM i ich zwycięstwo 25 : 18. MVP meczu został Marek Kaczyński (8 pkt.).

Wyniki spotkań z dnia 07.02.2017 r. II liga OLSA :

Komisja Sędziowska              -           Nauczyciele i Przyjaciele        2 : 0

IMPLYWEB                              -           Awaria                                     2 : 0

SSPS AZS Olsztyn                 -           Fachura Teknos                       2 : 0

KS FREEDOM Olsztyn            -           KONITEC                                 2 : 0