Kom z dn. 25.01.2017 r. OLSA - Ekstraklasa

Dnia 25.01.2017 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się kolejna seria spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie. Rozegrano 4 mecze.

W pierwszym spotkaniu dnia, podopiecznymi Andrzeja Kasprzaka UKS „Chemik” ulegli w dwóch setach MS Projekt.  Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 17 a drugi 25 : 19. Bardzo dobrze zaprezentowali się dwaj nowi zawodnicy, którzy po pierwszej rudzie rozgrywek w „okienku transferowym”, dołączyli do składu MS Projekt Norbert Fabisiak i Sebastian Kostrubski. Zawodnikiem spotkania wybrany został środkowy zwycięskiego zespołu Remigiusz Baliński.

Młode Wilki nadal kontynuują dobrą passę. Tym razem, w drugim spotkaniu dnia, gładko pokonały  Netland 2 : 0. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 13 a drugi 25 : 22.

MVP spotkania wybrany został Daniel Ziółkowski.

Najwięcej emocji dostarczyły dwa ostatnie spotkania, w których rozstrzygnięcia zapadły w  tie breakach. W pierwszym, Italiana po bardzo zaciętym meczu wygrała z Michelin. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Michelin 25 : 19. Od początku drugiej partii drużyna Italiany, przełamując swoje słabości, grała zdecydowanie bardziej skutecznie i   zrewanżowała się wygraną w drugim secie 22 : 25 i trzecim 10 : 15. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Tomasz Szepietowski.

Nie brakowało emocji w ostatnim spotkaniu dnia, w którym Geoexpert Sunbroker Team, niespodziewanie  po zaciętym meczu pokonał v-ce lidera Bar Jagę 2 : 1.  Pierwszy set Geoexpert Sunbroker Team wygrał  25 : 20. Bar Jaga zrewanżowała się wygraną w drugiej partii 19 : 25. Kiedy wydawało się, że Bar Jaga kontroluje wydarzenia na boisku, w tie breaku siatkarze Geoexpert Sunbroker Team nie odpuścili i zwyciężyli 11 : 15.  Zawodnikiem meczu wybrany został Adam Mazur. Adam, który od jakiegoś czasu mieszka i pracuje w Gdańsku i gościnnie wystąpił w tym spotkaniu, myślę, że swoją postawą potwierdził jak ważnym ogniwem jest w  zespole Geoexpert Sunbroker Team.

Wyniki spotkań z dnia 25.01.2017 r. OLSA :

UKS  „Chemik”            –          MS Projekt                              0 : 2

Młode Wilki                  -           Nerland                                   2 : 0

Michelin                       -           Italiana                                    1 : 2

Bar Jaga                      –          Geoexpert Sunbroker Team    1 : 2