Kom z dn. 25.01.2017 r. - OLSA I Liga

Dnia 25.01.2017 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano kolejną serię spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się trzy spotkania.

W pierwszym meczu dnia, lider rozgrywek, drużyna Intelly potwierdziła wysoką formę pewnie 2 : 0 pokonując Banach Auto Serwis. W pierwszym secie Banachy doprowadziły do remisu 24 : 24, broniąc czterech piłek setowych (20 : 24). Dwie następne akcje wygrał jednak lider i to on cieszył się ze zwycięstwa w pierwszej partii. Drugi set od początku do końca przebiegał pod dyktando Intelly i zakończył się ich wygraną 25 : 16. Zawodnikiem meczu został wybrany Andrzej Mankow (11 pkt.).

W drugim meczu dnia, kolejne zwycięstwo odniósł Sajtmak, który po trzysetowym pojedynku okazał się lepszy od Galerii i Vintage. Pierwszego seta, po zaciętej końcówce Sajtmak wygrał 27 : 25. W drugiej partii zawodnicy Galerii zdecydowanie poprawili swoją grę, pewnie zwyciężając 25 : 18. W decydującej odsłonie ponownie lepszy okazał się Sajtmak wygrywając 15 : 11. Zawodnikiem meczu został Sebastian Surwiłło.

Trzeci mecz dnia, w którym spotkały się drużyny Gali Barczewo i AKS Kormoran okazał się najlepszym spotkaniem trwającego sezonu. Byliśmy świadkami wielu parad w obronie, fantastycznych ataków, wielu zwrotów akcji, a wszystko to przy niewielkiej ilości własnych błędów. Ostatecznie zwycięstwo odniosła Gala Barczewo, pokonując przeciwników 2 : 1. Pierwszego seta Kormoran wygrał 30 : 28. W drugim Gala zrewanżowała się zwyciężając 28 : 26. Trzecia partia, mimo wysokiego prowadzenia Gali (8 : 1, 10 : 3) znowu kończyła się grą na przewagi. Pierwsze piłki meczowe miał AKS (14 : 13, 15 : 14), ale po emocjonującej końcówce lepsza okazała się Gala Barczewo, wygrywając 18 : 16. Na wyróżnienie zasługują oba zespoły, a zawodnikiem meczu został wybrany zdobywca 16 punktów Adrian Rybak.

Wyniki wszystkich spotkań  I ligi OLSA :

Intelly                         - Banach Auto Serwis                        2 : 0

Sajtmak                       - Galeria I Vintage                             2 : 1

Gala Barczewo             - AKS Kormoran                               2 : 1