Kom z dn. 18.01.2017 r. OLSA - Ekstraklasa

Dnia 18.01.2017 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się kolejna seria spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie. Rozegrano 4 mecze.

W pierwszym spotkaniu dnia, podopiecznymi Andrzeja Kasprzaka UKS „Chemik” pokonali w dwóch setach Netland.  Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 17 a drugi 25 : 20. W walecznie grającym zespole „chemików” najlepiej zaprezentował się wystawiający Adam Sternik.

Młode Wilki po serii udanych występów, nadal kontynuują dobrą passę. Tym razem w drugim spotkaniu dnia, po zaciętym meczu wygrały z Geoexpert Sunbroker Team 2 : 1. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Młodych Wilków 25 : 18. W drugim Geoexpert Sunbroker Team zrewanżował się wygraną 20 : 25. W trzecim ponownie lepsi byli siatkarze Młodych Wilków, którzy zwyciężyli  15 : 9. Zawodnikiem meczu wybrany został walecznie i skutecznie grający Krystian Wojtkiewicz.

Nie było niespodzianki w trzecim spotkaniu dnia. Lider tabeli drużyna Inter Parts OSW Olsztyn pewnie w dwóch setach pokonała beniaminka Michelin. Siatkarze aktualnego Mistrza Olsztyna przez cały mecz kontrolowali wydarzenia na boisku i niezagrożeni pierwszą partię wygrali  25 : 22, a drugą 25 : 17. MVP meczu wybrany został Mariusz Miechowicz.

Najwięcej emocji dostarczyło ostatnie spotkanie dnia, w którym Italiana po zaciętym meczu pokonała MS Projekt 2 : 0. Pierwszy set Italiana wygrała  25 : 21. W drugiej partii już nie było tak łatwo. Siatkarze MS Projekt grali zdecydowanie skutecznej i dopiero po emocjonującej końcówce ulegli 25 : 23.  Zawodnikiem meczy wybrany został Maciej Michalski (Italiana).

Wyniki spotkań z dnia 18.01.2017 r. OLSA :

UKS  „Chemik”         –          Netland                                    2 : 0

Młode Wilki               -           Geoexpert Sunbroker T          2 : 1

Michelin                     -           Inter Parts OSW                     0 : 2

MS Projekt                 –          Italiana                                  0 : 2