Kom z dn. 18.01.2017 - OLSA - I liga

Dnia 18.01.2017 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano kolejną serię spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery spotkania i wszystkie kończyły się po zaciętej, trzysetowej rywalizacji.

W pierwszym meczu dnia, Intelly pokonało drużynę Warmigu 2 : 1. Pierwszy set niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie zapisali po swojej stronie zawodnicy Warmigu, wygrywając 25 : 21. W drugiej partii lider tabeli poprawił swoją grę, zwyciężając 25 : 19. W trzecim secie rozpędzeni gracze Intelly pewnie wygrali 15 : 8. Zawodnikiem meczu został wybrany Andrzej Mankow (13 pkt.).

W drugim meczu dnia, ostatni przed tą kolejką Sajtmak, nieoczekiwanie pokonał wicelidera rozgrywek drużynę AKS Kormoran 2 : 1. Pierwszego seta Kormoran wygrał 25 : 22. W kolejnych partiach w grę AKS wkradła się nerwowość, którą wykorzystali zawodnicy Sajtmaka, pewnie wygrywając 25 : 15 i 15 : 9. Dzięki temu zwycięstwu Sajtmak opuścił ostatnią lokatę w tabeli. Najlepszym zawodnikiem meczu został rozgrywający zwycięskiej drużyny Michał Gliński.

W trzecim meczu dnia, grająca w pięcioosobowym składzie drużyna Temidy, sprawiła niespodziankę pokonując 2 : 1 wyżej notowaną Galę Barczewo. Po pierwszym wysoko 25 : 16 wygranym secie wydawało się że Gala odniesie pewne zwycięstwo. Przeciwko takiemu rozwiązaniu byli ambitni zawodnicy Temidy, którzy najpierw wyrównali, wygrywając drugą partię 25 : 17, a w trzeciej poszli za ciosem, zwyciężając 15 : 12. Zawodnikiem meczu został wspaniale spisujący się w obronie Paweł Godlewski.

W ostatnim meczu dnia, Indykpol okazał się lepszy od drużyny Galerii i Vintage, pokonując ich 2 : 1. Pierwszego seta pewnie 25 : 20 wygrał Indykpol. W drugiej partii po obronie dwóch piłek meczowych (26 : 27, 27 : 28) Galeria i Vintage zwyciężyła 30 : 28. Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando Indykpolu, który zwyciężył 15 : 7. Najlepszym zawodnikiem meczu został zdobywca 16 punktów Rafał Niedzwiecki.