Kom z dn. 10.01.2017 OLSA - II liga

Dnia 10.01.2017 r. w hali HWS „Urania” odbyła się pierwsza kolejka drugiej rundy spotkań siatkarzy występujących w II  Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.  Rozegrano cztery emocjonujące spotkania i wszystkie zakończyły się w trzech setach.

W pierwszym meczu, na boisku pierwszym, SSPS AZS Olsztyn po zaciętym spotkaniu pokonał KONITEC 2 : 1. Pierwszy set wygrał KONITEC 24 : 26. W dwóch następnych  25 : 20 i 15 : 12 górą byli siatkarze SSPS AZS Olsztyn. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Piotr Milewski.

W drugim meczu, na boisku pierwszym, doszło do niespodzianki, bowiem lider tabeli IMPLYWEB, po równie zaciętym spotkaniu, uległ w trzech setach Komisji Sędziowskiej.  Pierwszą partię lider wygrał 25 : 27. W drugiej i trzeciej rywale zrewanżowali się zwyciężając 25 : 21 i 15 : 13. Porażka zepchnęła drużynę IMPLYWEB na drugie miejsce w tabeli. MVP meczu wybrany został Kamil Gadomski zdobywca 19 punktów.

Niemal identyczny przebieg miało pierwsze spotkanie, na boisku drugim, w którym KS FEEDOM Olsztyn niespodziewanie 2 : 1 pokonał Awarię. Pierwszą partię 24 : 26 zwyciężyła Awaria. W dwóch następnych lepiej trudy spotkania zniosła drużyna KS FEEDOM Olsztyn, która drugi set wygrała 25 : 18 a trzeci 17 : 15. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany została Maciej Żylis zdobywca 11 punktów.

Podobnie dopiero w trzecim secie padło rozstrzygnięcie w drugim meczu na boisku drugim, w spotkaniu pomiędzy Fachura Teknos i Nauczyciele i Przyjaciele.

Nauczyciele i Przyjaciele „mistrzowie” tie breaka  i tym razem po porażce w pierwszej partii 19 : 25, w dwóch następnych 25 : 20 i 15 : 8 okazali się skuteczniejsi od rywali. MVP meczu został  Mariusz Chmielewski (14 pkt.).

Wyniki spotkań z dnia 11.01.2017 r. II liga OLSA :

SSPS AZS Olsztyn                -           KONITEC                                  2 : 1

IMPLYWEB                              -           Komisja Sędziowska              1 : 2

Awaria                                    -           KS FEEDOM Olsztyn               1 : 2

Nauczyciele i Przyjaciele       -           Fachura Teknos                       2 : 1