Kom z dn. 21.12.2016 r. OLSA - Ekstraklasa

Dnia 21.12.2016 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się kolejna seria spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie. Rozegrano 4 mecze, z których trzy zakończyły się w tie breaku.

W pierwszym spotkaniu dnia, po emocjonującym pojedynku Geoexpert Sunbroker Team pokonał UKS „Chemik”  2 : 1.  Po pierwszej wygranej partii przez „chemików” 25 : 22 i prowadzeniu w drugim secie, nic nie wskazywało na to, że siatkarze Geoexpert Sunbroker Team zdołają odwrócić losy spotkania. Dużo indywidualnych błędów w zespole UKS pozwoliły odrobić straty i rozstrzygnąć losy drugiej  24 : 26 i trzeciej partii 9 : 15 na swoją korzyść. Zawodnikiem meczu wybrany został wystawiający zwycięskiego zespołu Tomasz Biryło.

Niemal identyczny przebieg miało drugie spotkanie dnia,  w którym lider tabeli Bar Jaga uległa Młodym Wilkom 2 : 1. Pierwszego seta pewnie 25 : 16 wygrała Bar Jaga. Drugi po zaciętej końcówce zwyciężyły Młode Wilki 23 : 25.  Podłamani porażką siatkarze Bar Jagi ulegli również w tie breaku 8 : 15. W walecznie grającym zespole Młodych Wilków najlepiej zaprezentował się środkowy Jacek Cząstkiewicz.

Trzecie kolejne zwycięstwo zanotowała Italiana, w trzecim spotkaniu dnia. Tym razem Italiana pokonała Netland 2 : 1. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Po dobrym pierwszym secie, w który Italiana wygrała  wysoko 25 : 16, w drugim  uległa 20 : 25. W trzeciej partii  toczyła się wyrównana walka, ale w końcówce bardziej skuteczni byli siatkarze Italiany, którzy zwyciężyli 15 : 12. Zawodnikiem meczu wybrany został Tomasz Szepietowski.

Zgodnie z przewidywaniami, w ostatnim spotkaniu dnia, Inter Parts OSW pokonał w dwóch setach beniaminka MS Projekt. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 12, a druga 25 : 23. Inter Parts OSW wysunął się na pierwsze miejsce tabeli Ekstraklasy. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się libero Łukasz Dymerski.

Wyniki spotkań z dnia 21.12.2016 r. OLSA :

UKS  „Chemik”          –          Geoexpert Sunbroker Team          1 : 2

Młode Wilki                -           Bar Jaga                                         2 : 1

Italiana                       -           Netland                                          2 : 1

MS Projekt                 –          Inter Parts OSW                              0 : 2