Olsztyńska Liga Siatkówki Amatorów - II liga z dnia 20.12.2016

Dnia 20.12.2016 r. w hali HWS „Urania” odbyła się siódma kolejka spotkań siatkarzy występujących w II  Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.  Rozegrano cztery spotkania.

W pierwszym meczu, na boisku pierwszym, Nauczyciele i Przyjaciele pokonali drużynę Awarii 2 : 1. Po pierwszym, gładko przegranym secie 16 : 25, dwa następne należały już do Nauczycieli, którzy wygrali 25 : 17 i 15 : 9. Ciekawostką jest fakt, że jeżeli dochodzi już do rozgrywki tiebrekowej to Nauczyciele i Przyjaciele nie mają sobie równych. Na pięć takich przypadków w pierwszej rundzie wszystkie rozstrzygnęli na swoją korzyść!! W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Piotr Siennicki (9 pkt.).

W drugim meczu, na boisku pierwszym, spotkały się zespoły zajmujące miejsca na przeciwległych biegunach tabeli. Lider rozgrywek IMPLYWEB, po zaciętym, trzysetowym pojedynku pokonał ostatnią drużynę tabeli KS FREEDOM Olsztyn 2 : 1. Pierwszą partię lider wygrał 25 : 20. W drugiej rywale zrewanżowali się zwyciężając 25 : 22. W trzecim secie ponownie IMPLYWEB był lepszy wygrywając 15 : 11. MVP meczu wybrany został zdobywca 16 punktów Przemysław Soliwoda.

W pierwszym meczu, na boisku drugim, SSPS AZS Olsztyn pewnie poradził sobie z drużyną Komisji Sędziowskiej, zwyciężając 2 : 0. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 16. W drugiej partii Komisja próbowała walczyć, doprowadziła do stanu 15 : 15, przegrywając chwilę wcześniej 10 : 15. Końcowe fragmenty należały już do wicelidera tabeli, który zwyciężył 25 : 21. Zawodnikiem meczu został Dawid Jędrzejak (12 pkt.).

W drugim meczu, na boisku drugim, KONITEC pokonał 2 : 0 drużynę Fachura Teknos. Przez cały mecz gra obu drużyn mocno falowała. W pierwszym secie KONITEC prowadził 16 : 13, przegrywał 18 : 21, ostatecznie wygrywając 28 : 26. W drugiej partii przestoje drużyn jeszcze bardziej się uwidoczniły. Na początku dominacja KONITECU, prowadzenie 11 : 4 i 15 : 11, by po chwili przegrywać 15 : 22 po 11 punktach z rzędu Fachury Teknos, by ponownie wygrać w końcówce 25 : 23.  Najlepszym zawodnikiem meczu został Piotr Łaski (10 pkt.).

Wyniki spotkań z dnia 20.12.2016 r. II liga OLSA :

Nauczyciele i Przyjaciele       -           Awaria                                   2 : 1

IMPLYWEB                              -           KS FREEDOM Olsztyn          2 : 1

SSPS AZS Olsztyn                 -           Komisja Sędziowska            2 : 0

KONITEC                                -           Fachura Teknos                     2 : 0