Kom z dn. 14.12.2016 r. OLSA - Ekstraklasa

Dnia 14.12.2016 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się siódma seria spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie. Rozegrano 4 mecze i wszystkie zakończyły się w dwóch setach.

W pierwszym meczu dnia, doszło do niespodzianki, bowiem po emocjonującym pojedynku UKS „Chemik” pokonał lidera tabeli Bar Jagę 2 : 0.  Pierwszą partię „chemicy”  wygrali 25 : 19, a drugą, po szczęśliwej końcówce, zakończyli wynikiem 26 : 24.  Zawodnikiem meczu wybrany został libero zwycięskiego zespołu Konrad Olender.

W drugim meczu, nie było niespodzianki. Inter Parts OSW gładko w dwóch setach pokonał Netland. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 18, a druga 25 : 19. W dobrze grającym zespole Inter Parts najlepiej zaprezentował się kapitan drużyny Mariusz Miechowicz.

Po sensacyjnej wygranej nad drużyną Inter Parts, Italiana nie zwalnia tempa. W trzecim spotkaniu dnia, Italiana gładko 2 : 0 pokonała Geoexpert Sunbroker Team. W pierwszej partii siatkarze Italiany dali ugrać rywalom tylko 11, a w drugiej 18 punktów.  Zawodnikiem meczu wybrany został Maciej Michalski, ale na słowa uznania, tak jak przed tygodniem, zasłużyła cała zwycięska drużyna.

Identycznym rezultatem zakończyło się ostatnie spotkanie dnia, w którym spotkały się drużyny debiutujące w ekstraklasie: Michelin i MS Projekt. Znacznie lepiej spisujący się od początku rozgrywek Michelin, w dwóch setach pokonał występującego, jak powiedzieli sami zawodnicy o sobie  - w „eksperymentalnym składzie”, rywala. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 19, a druga 25 : 21. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Paweł Borkowski.

Wyniki spotkań z dnia 14.12.2016 r. OLSA :

UKS  „Chemik”                                   –          Bar Jaga                      2 : 0

Inter Parts OSW                                 -           Netland                      2 : 0

Geoexpert Sunbroker Team     –          Italiana                       0 : 2

MS Projekt                                         –          Michelin                     0 : 2