Olsztyńska Liga Siatkówki Amatorów - I Liga z dnia 14.12.2016 r.

Dnia 14.12.2016 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano kolejną serię spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery spotkania.

W pierwszym meczu dnia, lider tabeli uległ 1 : 2, bardzo dobrze spisującej się w ostatnich tygodniach drużynie Gali Barczewo. Pierwszy set to prawdziwy popis gry Gali i zwycięstwo 25 : 13. Przez większą część drugiej partii Intelly prowadziło kilkoma punktami, by ostatecznie zwyciężyć po grze na przewagi 26 : 24. Również początek trzeciego seta należał do lidera rozgrywek, który objął prowadzenie 3 : 0. Gala wyrównała na 6 : 6 i w tym momencie w polu zagrywki pojawił się Dominik Prażmo i …już z niej nie zszedł do końca meczu, mocno przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny 15 : 6.  Właśnie Dominikowi przypadł tytuł MVP spotkania, w którym zdobył 15 punktów.

W drugim meczu dnia, zmierzyły się zespoły zajmujące szóstą i siódmą pozycję w tabeli. Lepiej z tej konfrontacji wyszła drużyna Indykpolu, pokonując 2 : 0 Temidę. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 17, a drugi 25 : 18. Najlepszym zawodnikiem meczu został środkowy zwycięskiej drużyny Rafał Słabuszewski (12 pkt.).

Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł zespół Warmigu, który w trzecim spotkaniu dnia pokonał 2 : 1 Sajtmak. W pierwszym secie Sajtmak nie wykorzystał prowadzenia 16 : 10, przegrywając po zaciętej końcówce 23 : 25. W drugiej partii zrewanżowali się przeciwnikom zwyciężając 25 : 20. Trzecia najbardziej pasjonująca rozgrywka to nie wykorzystane szanse Sajtmaku, który prowadził 12 : 7, 14 : 12. Lepiej próbę nerwów w grze na przewagi wytrzymał Warmig wygrywając 20 : 18. Zawodnikiem meczu został zdobywając 16 punktów Paweł Kopaczel.

W ostatnim meczu dnia, spotkały się czołowe zespoły tabeli AKS Kormoran i Galeria i Vintage. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Kormoran, pokonując przeciwników 2 : 0. Do stanu 18 : 15 w pierwszej partii to Galeria i Vintage kontrolowała przebieg spotkania. Od tego momentu coś się zacięło w ich grze i przeciwnicy wygrali pierwszego seta 25 : 22. W drugim rozpędzeni zawodnicy AKS poszli za ciosem i pewnie wygrali 25 : 17. Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartosz Jarus (13 pkt.).