Olsztyńska Liga Siatkówki Amatorów - II Liga z dnia 13.12.2016 r.

Dnia 13.12.2016 r. w hali HWS „Urania” odbyła się szósta kolejka spotkań siatkarzy występujących w II  Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.  Rozegrano cztery spotkania.

W pierwszym meczu, na boisku pierwszym, KONITEC pokonał młody zespół Komisji Sędziowskiej 2 : 0. Od początku spotkania KONITEC kontrolował przebieg wydarzeń na boisku wygrywając 25 : 20 i 25 : 17. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Zdzisław Kaliniewicz (13 pkt.).

W drugim meczu, na boisku pierwszym, v-ce lider tabeli drużyna SSPS AZS Olsztyn, po zaciętym trzysetowym pojedynku pokonała zespół KS FREEDOM Olsztyn. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem KS FREEDOM 25 : 19. Druga partia po emocjonującej końcówce padła łupem AZS 26 : 24. W trzecim secie v-ce lider poszedł za ciosem wygrywając 15 : 11. MVP meczu wybrany został zdobywca 12 punktów Damian Grzymkowski.

W pierwszym meczu, na boisku drugim, Awaria pokonała 2 : 1 drużynę Fachura Teknos. W pierwszej partii do wyniku 18 : 18 trwała zacięta walka. W końcowej fazie seta punkty zdobywali już tylko zawodnicy Awarii, wygrywając 25 : 18. Drugi set to bardzo dobra postawa Fachury Teknos i jej pewne zwycięstwo 25 : 15. W tie-breaku ponownie lepsza okazała się Awaria, wygrywając 15 : 8. Zawodnikiem meczu został zdobywca 17 punktów Dawid Wasiewicz.

W drugim meczu, na boisku drugim, IMPLYWEB pokonał 2 : 0 drużynę Nauczyciele i Przyjaciele, umacniając się na czele tabeli. Lider nie pozostawił wątpliwości kto jest lepszy w tym spotkaniu, pewnie rozstrzygając obydwie partie 25 : 16 i 25 : 19. Najlepszym zawodnikiem meczu został Przemysław Soliwoda (10 pkt.).

Wyniki spotkań z dnia 13.12.2016 r. II liga OLSA :

Konitec                                  -           Komisja Sędziowska              2 : 0

SSPS AZS Olsztyn               -           KS FREEDOM Olsztyn             2 : 1

Awaria                                  -           Fachura Teknos                       2 : 1

IMPLYWEB                            -           Nauczyciele i Przyjaciele        2 : 0