Olsztyńska Liga Siatkówki Amatorów - I Liga z dnia 7.12.2016 r.

Dnia 7.12.2016 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano ósmą kolejkę spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery spotkania.

W pierwszym meczu dnia, Banach Auto Serwis pokonał po dwusetowej rywalizacji drużynę Sajtmak. Pierwszy set zakończył się rezultatem 25 : 18. W drugiej partii beniaminek poprawił swoja grę i przez długi okres kontrolował przebieg seta (prowadzenie 6 : 1, 16 : 12). Dobra postawa na zagrywce i pewna w ataku zawodników Banach Auto Serwis odwróciły losy seta zakończonego ich zwycięstwem 25 : 20. Najlepszym zawodnikiem spotkania został zdobywca 11 punktów Mateusz Biegaj.

W drugim meczu dnia, Intelly po bardzo dobrej grze pokonało 2 : 0 drużynę Indykpolu. Obie partie kończyły się pewnym zwycięstwem nowego lidera rozgrywek 25 : 19 i 25 : 18. MVP meczu został Michał Kuźniak, ale cały zespół lidera zasługuje na wyróżnienie.

Nadal nie wiedzie się drużynie Warmigu, która w trzecim spotkaniu dnia, przegrała z zespołem Gali Barczewo 0 : 2. Od początku meczu Gala uzyskała dużą przewagę wygrywając 25 : 14 w pierwszym i 25 : 20 w drugim secie. Zawodnikiem meczu został Przemek Asztemborski (9 pkt.).

W ostatnim spotkaniu dnia, AKS Kormoran po zaciętym, trzysetowym pojedynku  okazał się lepszy od zespołu Temidy. Pierwszą partię AKS wygrał 25 : 22. W drugim secie Temida obroniła cztery piłki meczowe, ostatecznie wygrywając 31 : 29. Decydująca partia to dobra gra i pewne zwycięstwo Kormorana 15 : 6.  Najlepszym zawodnikiem meczu został zdobywca 13 punktów Jarosław Słowik.