Kom z dn. 06.12.2016 OLSA - II liga

Dnia 06.12.2016 r. w hali ZKOS I przy ulicy Głowackiego odbyła się piata kolejka spotkań siatkarzy występujących w II  Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.  Rozegrano cztery spotkania.

W pierwszym meczu, drużyn zajmujących drugą i trzecią pozycję w tabeli, SSPS AZS Olsztyn po zaciętym meczu pokonał zespół Nauczyciele i Przyjaciele w dwóch setach. Pierwsza, najbardziej emocjonująca partia, zakończyła się wynikiem 26 : 24 a druga 25 : 18.

Drużyna SSPS AZS Olsztyn po pięciu kolejkach awansowała na pozycję V- ce lidera. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Damian Grzymkowski.

W drugim meczu lider tabeli drużyna IMPLYWEB gładko 2 : 0 pokonała Fachurę Teknos. IMPLYWEB od początku spotkania uzyskał miażdżącą przewagę i pozwolił rywalom ugrać tylko 12 w pierwszym i 11 punktów w drugim secie. MVP meczu wybrany został Przemysław Soliwoda.

W trzecim meczu, po zaciętej, trzysetowej rywalizacji, zawodnicy Awarii okazali się lepsi od KONITECU. Pierwszego seta KONITEC wygrał 25 : 16. W drugiej partii po dramatycznej końcówce zwyciężyła Awaria 27 : 25. Trzeci decydujący, równie zacięty set, ponownie wygrała Awaria 15 : 13. Zawodnikiem meczu wybrana została wystawiająca zwycięskiego zespołu Anita Zienkiewicz.

Nie brakowało emocji również w ostatnim spotkaniu dnia, w którym Komisja Sędziowska zajmująca po czterech kolejkach ostatnie miejsce w tabeli, pokonała KS FREEDOM Olsztyn 2 : 0. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Komisji Sędziowskiej 25 : 23,  a druga 27 : 25. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Janusz Siennicki.

Wyniki spotkań z dnia 06.12.2016 r. II liga OLSA:

Nauczyciele i Przyjaciele       -           SSPS AZS Olsztyn              0 : 2

Fachura Teknos                      -           IMPLYWEB                           0 : 2

Awaria                                    -           KONITEC                             2 : 1

Komisja Sędziowska              -           KS FREEDOM Olsztyn        2 : 0