Komunikat z dn. 23.11.2016 OLSA - Ekstraklasa

Dnia 23.11.2016 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się piąta seria spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Olsztynie. Rozegrano 4 mecze.

W pierwszym meczu, po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku Geoexpert  Sunbroker Team (dawna nazwa Auto Szyby) pokonał Michelin 2 : 0. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 27 : 25, a druga 25 : 23. Zawodnikiem meczu wybrany został Łukasz Kozioł.

W dalszym ciągu nie wiedzie się w rozgrywkach drużynie Italiana. W drugim  spotkaniu dnia, Italiana doznała  czwartej porażki z rzędu, tym razem uległa Młodym Wilkom w dwóch setach. Pierwszy partia zakończyła się wygraną „Wilków” 25 : 21 a druga 25 : 23. MVP spotkania wybrany został rozgrywający zwycięskiego zespołu Mateusz Grzywiński.

Do sporej niespodzianki doszło w trzecim meczu dnia, w którym Inter Parts OSW uległ 2 : 1 drużynie Bar Jaga. Pierwszą partię  wygrali Mistrzowie ubiegłorocznej edycji      25 : 22. Początek drugiego seta należał również do drużyny Inter Parts OSW. Mimo prowadzenia przeciwników, siatkarze Bar Jagi nie zamierzali rezygnować. Skutecznymi akcjami w obronie i ataku nie tylko odrobili straty, ale rozstrzygnęli drugiego seta 22 : 25 na swoją korzyść.  Również i w  tie breaku „seniorom” nie udało się powstrzymać rozpędzonych zawodników Bar Jagi, którzy trzeciego seta wygrali do 12. Zawodnikiem meczu wybrany został Rafał Skibiński, ale na słowa uznania zasłużyła cała zwycięska drużyna.

Identycznym rezultatem zakończyło się ostatnie spotkanie dnia, w którym beniaminek MS Projekt, występujący w składzie z jeszcze niedawno oglądanymi na parkietach PlusLigi Maciejem Dobrowolskim, Tomkiem Kowalczykiem i Łukaszem Kadziewiczem  pokonał Netland 2 : 1. Pierwszą partię, mimo prowadzenia przez większość seta  rywali, wygrał Netland 28 : 26.  W dwóch następnych zdecydowanie skuteczniej zagrali siatkarze MS Projekt. Drugi set zwyciężyli 25 : 19 a decydujący 15 : 9. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Łukasz Kadziewicz.

Wyniki spotkań z dnia 23.11.2016 r. OLSA :

Geoexpert  Sunbroker Team –          Michelin                     2 : 0

Młode Wilki                           -           Italiana                       2 : 0

Inter Parts OSW                    –          Bar Jaga                      1 : 2

MS Projekt                             –          Netland                      2 : 1