Komunikat z 23.11.2016 - OLSA I liga

Dnia 23.11.2016 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano szóstą kolejkę spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się trzy spotkania.

W pierwszym meczu dnia, Gala Barczewo, po bardzo dobrym meczu pokonała 2 : 0 wyżej notowanych zawodników AKS Kormoran. Pierwszy set miał dziwny przebieg. Gala prowadziła 15 : 10, by po paru minutach przegrywać 17 : 19 i ostatecznie wygrać 25 : 20. W drugiej partii już takich emocji nie było. Drużyna z Barczewa nie dała najmniejszych szans AKS wygrywając 25 : 16. Najlepszym zawodnikiem spotkania został zdobywca 8 punktów Maciej Stuka.

Drugim meczem dnia, było spotkanie pomiędzy beniaminkami rozgrywek zespołami Galeria i Vintage i Sajtmakiem. Ponownie, jak w poprzednim sezonie lepsza okazała się drużyna Galeria i Vintage zwyciężając 2 : 1. Po pierwszym, wysoko przegranym secie 17 : 25 dwa kolejne należały już do lidera tabeli, który wygrał 25 : 17 i 15 : 10. MVP meczu został środkowy zwycięskiej drużyny Mateusz Wierciszewski (9 pkt.).

W trzecim spotkaniu dnia, pierwszą porażkę w rozgrywkach poniosła drużyna Intelly. Pogromcą wicelidera, po trzysetowej rywalizacji okazał się zespół Banach Auto Serwis. Pierwszą partię Intelly wygrało 25 : 22. Dwa kolejne sety pewnie wygrali dobrze dysponowani zawodnicy Banacha 25 : 15 i 15 : 11.  Zawodnikiem meczu został, rozgrywający świetny mecz Bartosz Łukasiak, zdobywając 15 punktów.