Komunikat z dn. 16.11.2016 OLSA - Ekstraklasa

Dnia 16.11.2016 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się czwarta seria spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano 4 mecze.
W dalszym ciągu nie wiedzie się w rozgrywkach drużynie Italiana. W pierwszym spotkaniu dnia, Italiana doznała trzeciej porażki z rzędu, tym razem uległa młodym siatkarzom UKS „Chemik” 2 : 0. Pierwszy set zakończył się wygraną „chemika” 26 : 24 , mimo prowadzenia Italiany 21 : 24, a drugi 25 : 21. Zawodnikiem meczu wybrany został Daniel Zajkowski, który trudnymi zagrywkami zmienił losy pierwszej partii.
Diametralnie inaczej od Italiany prezentuję się Mistrz poprzedniej edycji drużyna Inter Parts OSW. W drugim meczu wieczoru, „seniorzy” w dwóch setach pokonali Młode Wilki. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 19, a druga 25 : 23. Doskonałą skutecznością w ataku wykazał się Michał Bakuła, wybrany MVP spotkania. Michał zdobył 16 punktów. Trzecie zwycięstwo bez straty seta, plasuje Inter Parts OSW na drugim miejscu w tabeli.
W trzecim spotkaniu spotkały się drużyny, które po trzech kolejkach zajmowały pierwsze i drugie miejsce w tabeli ekstraklasy: Michelin i Bar Jaga. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Bar Jaga pokonała lidera 2 : 1. Pierwszy set wygrała Bar Jaga 25 : 17. W drugim Michelin odpowiedział wygraną 20 : 25. W najbardziej emocjonującym tie braku, ponownie lepsi okazali się siatkarze Bar Jagi 15 : 13. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Piotr Sobolewski.
Identycznym rezultatem zakończyło się ostatnie spotkanie dnia, w którym Auto Szyby pokonały beniaminka MS Projekt 2 : 1. Pierwszą partię wyraźnie 25 : 19 wygrał MS Projekt. W dwóch następnych zdecydowanie lepiej zagrali siatkarze Auto Szyb. W drugim rozbili rwali 11 : 25, a trzeci po zaciętej końcówce 13 : 15 rozstrzygnęli na swoją korzyść. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Tomasz Biryło.