Komunikat - 5 kolejka OLSA - I liga (16.11.16)

Dnia 16.11.2016 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano piątą kolejkę spotkań Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery spotkania i wszystkie kończyły się po trzysetowej rywalizacji.
W pierwszym meczu dnia, Warmig pokonał 2 : 1 drużynę Indykpolu, odnosząc pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Inauguracyjną partię po emocjonującej końcówce Warmig wygrał 25 : 23. W drugim secie rywale zrewanżowali się pewnie wygrywając 25 : 16. Decydującą partię Warmig zwyciężył 15 : 12. Najlepszym zawodnikiem spotkania został zdobywca 15 punktów Rafał Chmielewski.

W drugim spotkaniu, zespół Gali Barczewo pokonał po trzysetowym pojedynku drużynę Banach Auto Serwis. Pierwszego seta zdecydowanie wygrali zawodnicy Gali 25 : 17. W drugim przeciwnicy poprawili swoją grę wygrywając 25 : 22. Trzecia partia to ponownie dobra gra zawodników z Barczewa i ich zwycięstwo 15 : 9. MVP meczu został Dominik Prażmo (18 pkt.).

W trzecim spotkaniu dnia, Intelly zwyciężyło 2 : 1 zespół Sajtmak. Po pierwszym secie, przegranym po zaciętej końcówce 24 : 26, dwa następne padły łupem wicelidera rozgrywek 25 : 22 i 15 : 13. Zawodnikiem meczu wybrany został Michał Kuźniak (9 pkt.).
W ostatnim meczu dnia, pierwszą porażkę poniósł lider rozgrywek drużyna Galeria i Vintage. Pierwszymi pogromcami beniaminka został, rozgrywający bardzo dobre spotkanie zespół Temidy. Pierwszego seta lider przegrał 16 : 25, by w drugim zrewanżować się wygrywając 25 : 18. Trzecia partia toczyła się pod dyktando zawodników Temidy, którzy wygrali 15 : 10. MVP meczu został zdobywca 12 punktów Marcin Walerzak.