Komunikat - III kolejka II OLSA

Dnia 08.11.2016 r. w hali HWS „Urania” odbyła się trzecia kolejka spotkań siatkarzy występujących w II Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania.

W pierwszym meczu na boisku pierwszym Fachura Teknos po zaciętym spotkaniu pokonała KS FREEDOM Olsztyn 2 : 0. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 19. Bardzo dużo emocji dostarczyła druga partia, którą szczęśliwie Fachura Teknos wygrała na przewagi 30 : 28. MVP meczu został Daniel Żmijewski.
W drugim meczu, na boisku pierwszym, Nauczyciele i Przyjaciele spotkali się z drużyną KONITEC. Mimo porażki w pierwszej partii 22 : 25, dwa następne sety 25 : 19 i 15 : 9 i całe spotkanie 2 : 1, Nauczyciele i Przyjaciele rozstrzygnęli na swoją korzyść. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Piotr Siennicki.
W pierwszym meczu na boisku drugim, również po trzysetowej rywalizacji, siatkarze Awarii okazali się lepsi od Komisji Sędziowskiej. Pierwszego seta gładko 25 : 16 wygrała Awaria. W drugim Komisja Sędziowska zabrała się solidnie do pracy i po zaciętej końcówce (mimo wcześniejszego prowadzenia 23 : 14!!) pokonała rywali 27 : 25. W trzeciej partii, zmotywowani zawodnicy Awarii nie dali sobie odebrać zwycięstwa, ostatecznie rozstrzygając tie breaka na swoją korzyść 15 : 12. MVP meczu został zdobywca 19 punktów Dawid Wasiewicz.

W drugim spotkaniu na boisku drugim, lider tabeli po dwóch kolejkach SSPS AZS Olsztyn, uległ w dwóch setach drużynie IMPLYWEB. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 14. W drugiej mimo wysokiego prowadzenia AZS (18 : 10) IMPLYWEB zaczął odrabiać straty i rozgorzała prawdziwa walka. Prowadzenie zmieniało się na korzyść, raz jednej, raz drugiej drużyny. Ostatecznie IMPLYWEB pokonał rywali 30 : 28. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Sławomir Piaścik.