Komunikat - Ekstraklasa z dn. 26.10.2016

K O M U N I K A T - Ekstraklasa z dn.26.10.16 r.

Dnia 26.10.2016 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się trzecia seria spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano 4 mecze.
W pierwszym spotkaniu Inter Parts OSW Olsztyn gładko poradził sobie z młodymi zawodnikami UKS „Chemik”, zwyciężając 2 : 0. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 19, a drugi 25 : 16. MVP meczu wybrany został Michał Bakuła.
W dalszym ciągu świetnie spisuje się beniaminek ligi drużyna Michelin, która w meczu „na szczycie” pokonała, po zaciętym, trzysetowym spotkaniu Młode Wilki. Pierwsza, najbardziej wyrównana partia zakończyła się zwycięstwem Michelin 26 : 24. W drugiej rywale zrewanżowali się zwyciężając 25 : 21. W trzecim secie ponownie lepsi okazali się zawodnicy beniaminka, wygrywając 15 : 11. Zawodnikiem meczu wybrano Dariusza Rękawka.
W trzecim spotkaniu dnia, po bardzo dobrej grze obu zespołów Auto Szyby pokonały Netland 2 : 0. Pierwszy set okazał się najbardziej wyrównanym w tej serii rozgrywek i zakończył się rezultatem 32 : 30. W drugiej, równie zaciętej partii ponownie lepsi okazali się zawodnicy Auto Szyb, zwyciężając 25 : 23. MVP meczu został Tomasz Biryłło.
O wysokim poziomie ekstraklasy boleśnie przekonuje się drugi beniaminek MS Projekt, który w ostatnim spotkaniu dnia, poniósł drugą porażkę w rozgrywkach, ulegając dobrze dysponowanym zawodnikom Bar Jagi 0 : 2. Pierwszy set zakończył się wynikiem 19 : 25, a drugi 20 : 25. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Kamil Koszewski.