Komunikat - II OLSA z 26.10.2016

K O M U N I K A T - II OLSA z 26.10.2016

Dnia 26.10.2016 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej odbyła się druga kolejka spotkań siatkarzy występujących w II Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania.

W pierwszym meczu Awaria pokonała 2 : 1 zespół IMPLYWEB. Pierwszego seta zawodnicy IMPLYWEB wygrali 25 : 21. W drugiej partii wszystko przemawiało za zwycięzcami pierwszej odsłony, którzy prowadzili już 20 : 15. I nagle role na boisku się odwróciły. Awaria zaczęła seryjnie zdobywać punkty, wygrywając drugiego seta 25 : 22, a trzeciego 15 : 7. MVP meczu został Dawid Wasiewicz, zdobywca 15 punktów.

W drugim meczu, również zakończonym po trzysetowej rywalizacji, Nauczyciele i Przyjaciele okazali się lepsi od Komisji Sędziowskiej. Wszystkie partie kończyły się po emocjonujących końcówkach, grą na przewagi. Pierwszego seta Nauczyciele wygrali 25 : 23. W drugim rywale zrewanżowali się zwyciężając 26 : 24, mimo że przegrywali 20 : 24! W trzeciej partii, mimo wysokiego prowadzenia (8 : 2) Nauczyciele i Przyjaciele musieli mocno się natrudzić, by ostatecznie wygrać 17 : 15. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Mariusz Chmielewski (15 pkt.).

W trzecim spotkaniu SSPS AZS Olsztyn, w dwóch krótkich setach pokonał zawodników Fachura Teknos. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 19, a druga 25 : 14. Dzięki temu zwycięstwu AZS objął fotela lidera rozgrywek, wyprzedzając bilansem małych punktów drużynę Awarii. Najlepszym zawodnikiem meczu został Damian Grzymkowski (9 pkt.).

W ostatnim spotkaniu dnia pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna KS FREEDOM Olsztyn, pokonując 2 : 0 KONITEC. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 22, a drugi 25 : 18. MVP meczu został Tomasz Sztyburski, zdobywca 16 punktów.