Ekstraklasa Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów - inauguracyjna kolejka

K O M U N I K A T - Ekstraklasa z dn.12.10.16 r.

Dnia 12.10.2016 r. w Hali Sportowej ZKOS przy ulicy Głowackiego w Olsztynie odbyła się pierwsza inauguracyjna kolejka spotkań siatkarzy amatorów występujących w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – edycja 2015/2016. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W tym roku w najwyższej klasie rozgrywkowej rywalizuje 9 drużyn.
Już pierwsze spotkania pokazały, że czeka nas bardzo interesujący sezon. Doskonale zaprezentował się beniaminek Ekstraklasy drużyna Michelin, która w czwartym mecz dnia, niespodziewanie pokonała w dwóch setach v- ce Mistrza poprzedniej edycji zespół Italiana. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25 : 21, a druga 30 : 28. W doskonale grającej drużynie Michelin na szczególne wyróżnienie zasłużył Dariusz Prokopczuk.
Nie było niespodzianki w pierwszym inauguracyjnym spotkaniu ligi, w którym zmierzyły się Młode Wilki i Netland. Młode Wilki pewnie wygrały 2 : 0. W setach 25 : 18 i 25 : 14. Zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający zwycięskiego zespołu Mateusz Grzywiński..
W drugim, najbardziej zaciętym spotkaniu, Bar Jaga pokonała Auto Szyby 2 : 1. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Auto Szyb 25 : 21. W dwóch następnych górą byli siatkarze Bar Jagi 25 : 18 i 15 : 12. MVP meczu wybrany został libero zwycięskiego zespołu Zbigniew Ziajka.
Z jak trudnymi przeciwnikami przyjdzie rywalizować w Ekstraklasie przekonał się drugi beniaminek MS Projekt, który w trzecim spotkaniu wieczoru uległ gładko w dwóch setach drużynie UKS „Chemik” 25 : 13 i 25 : 17. Na słowa pochwały zasłużył cały młody zespół „chemika”, a MVP meczu został Mateusz Prokop.